پرداخت۵۲ میلیارد تومان وام خسارت کرونا به اصناف خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: ۵۲ میلیارد تومان تسهیلات به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای متضرر از کرونا تاکنون در این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا جعفر طولابی روز یکشنبه در حاشیه بازدید میدانی از بازار و بررسی اجرای محدودیت های کرونا به ایرنا گفت: این رقم به هشت هزار واحد صنفی پرداخت شده است و کار اعطای وام به مابقی اصناف متقاضی نیز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در مجموع ۱۰۲ میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای متضرر از کرونا در خرم آباد تصویب شده است.

فرماندار خرم آباد همچنین همراهی کسبه را در اعمال محدودیت های جدید رضایتبخش دانست و گفت: کاهش شیوع کرونا جز با مشارکت مردم میسر نمی شود و طرح تعطیلی بازار نیز در این راستا به عنوان یک مصوبه ملی اجرایی شده است.

طولابی ادامه داد: بسته های حمایتی جدید نیز از جمله معافیت های مالیاتی، عوارض شهرداری، بیمه و امهال تسهیلات بانکی در دستور کار قرار گرفته است و چگونگی اعطای کمک های نقدی نیز به زودی اعلام می شود.

از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۹ آبان ابتلای قطعی ۵۳ هزار و ۷۹ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یکهزار و ۵۵ نفر جان باخته اند.

بیش از ۵۱ هزار واحد صنفی در لرستان فعال است و سهم خرم آباد از این تعداد ۱۷ هزار واحد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =