ایثارگران بازنشسته بانک صادرات، احقاق حقوق خود را خواستار شدند

اصفهان- ایرنا - جمعی از ایثارگران بازنشسته بانک صادرات در اصفهان با امضای نامه‌ای، احقاق حقوق قانونی خود را در راستای برقراری امتیازات فوق‌العاده ایثارگری موضوع بند ۲ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری خواستار شدند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، در این نامه که به امضای ۷۷ نفر به نمایندگی از طرف ایثارگران بازنشسته بانک صادرات همراه با ایثارگران بازنشسته بانک‌های تجارت و ملت استان اصفهان خطاب به خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز اصفهان رسیده، درخواست‌هایی از مدیران این بانک‌ها مطرح شده است.

در نامه ایثارگران بازنشسته بانک‌های یاد شده آمده است: بدلیل نپذیرفتن امتیازات از طرف مدیران بانک‌ها، مجبور به پیگیری موضوع از طریق مراجع قانونی و قضایی شدیم که در نهایت رای به نفع ایثارگران، صادر و مسوولان بانک‌ها مُلزم به اصلاح احکام و پرداخت مطالبات ما شدند.

ادامه این نامه حاکیست: با این حال، مدیران بانک صادرات ایران نه تنها به اجرای آرای صادر شده تمکین نکردند، بلکه در اقدامی غیراخلاقی و ناپسند، مزایا، پاداش‌ها و معیشت ایثارگران شاکی را مسدود و برقراری آن را به انصراف از شکایت و ارائه رضایت‌نامه کتبی مشروط دانستند.

در نامه امضا شده توسط ایثارگران بازنشسته بانک صادرات تاکید شده است، حال با توجه به شرایط این روزهای کشور و تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا از یکسو و شیوع بیماری کرونا از سوی دیگر و تصمیمات غیراصولی مدیران بانک صادرات در باره ایثارگران بازنشسته، همه و همه دست‌به‌دست هم داده و زندگی و معیشت این قشر را که در طول هشت سال دفاع مقدس در راه دفاع از نظام و میهن اسلامی جانباز یا اسیر شده‌اند و با ناراحتی‌های جسمی و روحی شدیدی درگیرند، با مشکل روبه رو کرده است.

نویسندگان نامه مزبور افزوده‌اند: این حرکت ناشایست و دور از انتظار مدیران بانک صادرات ایران در برابر حق طلبی و درخواست قانونی ایثارگران، مصداق بارز گروکشی و ظلم به ایشان است.

در پایان، امضاکنندگان نامه مورد نظر، حمایت و پیگیری این موضوع از سوی مسوولان و دست‌اندرکاران کشور بویژه رییس قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی، فراکسیون ایثارگران مجلس، بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین اصحاب رسانه را خواستار شدند.

بر اساس بند ۲ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری؛ فوق‌العاده ایثارگری متناسب با درصد جانبازی و مدت خدمت داوطلبانه در جبهه و مدت اسارت تا یکهزار و۵۰۰ امتیاز و به دارندگان نشان‌های دولتی تا ۷۵۰ امتیاز تعلق می‌گیرد. برای کارمندان و بازنشستگانی که در زمان جنگ در مناطق جنگزده مشغول خدمت اداری بوده‌اند به ازاء هر سال خدمت در زمان جنگ ۱۲۵ امتیاز در نظرگرفته می‌شود.

۷ درصد از جمعیت بازنشستگان کشوری در استان اصفهان ساکن هستند.

این استان با ۱۱۰ هزار بازنشسته پس از تهران و خراسان رضوی، سومین استان است که بیشترین بازنشسته کشوری را دارد.

۶۵ درصد از بازنشستگان این استان را آقایان و ۳۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها