استاندار قزوین: باید در پیشبرد اهداف، فراگیر و همه جانبه فکر کنیم

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: باید در پیشبرد اهداف و برنامه ریزی، فراگیر و همه جانبه فکر کنیم تا گرفتار حواشی و مسائل جانبی نشویم و برای طرح‌های بزرگ استان مثل نیروگاه شهید رجایی مشکلات متعدد به وجود نیاید.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در بازدید از نیروگاه شهید رجایی با اشاره به مشکلات زیست محیطی این طرح ناشی از مصرف سوخت مازوت به جای گاز طبیعی، افزود: اگرچه در چنین طرح‌های کلانی، مسائل ملی و منافع کشور جای خود را دارد و بسیار مهم هستند اما مسائل محلی نیز با آنها پیوند می‌خورد و به سرعت بر روی هم اثر می‌گذارند بنابراین باید در پیشبرد اهداف به صورت فراگیر فکر کنیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.

وی اضافه کرد:در چنین طرح‌هایی باید نیم نگاهی نیز به منطقه و استان خود داشته باشیم تا از مشکلات اجتماعی طرح‌ها معضلات اجتماعی درست نشود و بر روی منافع ملی هم اثر نگذارد.

جمالی پور افزود: قضاوت در مورد اثرات زیست محیطی نیروگاه را به ارایه نتایج طرح پژوهشی اداره کل محیط زیست استان و درصد اثرگذاری‌های آیتم‌های مختلف بر روی محیط زیست منطقه موکول کرده‌ایم که به زودی نتایج آن مشخص می‌شود.

استاندار قزوین گفت: ما نیروگاه شهید رجایی را یک مرکز مهم و استراتژیک می‌دانیم اما اهمیت این مرکز، نباید ما را از برنامه ریزی دقیق و توجه به نیازهای اساسی محلی غافل کند.

وی اضافه کرد: اگر مدیری می‌داند با یک تصمیم خود می‌تواند آسیب به محیط زیست را کم کند باید هرچه سریعتر اقدام نماید تا چالش‌های آتی کمتر شود.

استاندار قزوین گفت: ما از مسوولان نیروگاه شهید رجایی درخواست می‌کنیم ما را برای تصمیم گیری بهتر در خصوص حل معضلات زیست محیطی این مرکز همراهی و کمک کنند تا هم این مرکز آسیب نبیند و هم مسوولان ملی با ما در حل مشکلات آن همراه‌تر شوند.

وی با اشاره به معضل قطعی برق در استان،  اضافه کرد: نیروگاه شهید رجایی حدود ۲ هزار مگاوات برق تولید می‌کند و قطعی مکرر برق در استان قابل پذیرش نیست و منصفانه، عادلانه و شرعی نیز به نظر نمی‌رسد.

جمالی پور گفت: ما از مسوولان نیروگاه شهید رجایی تعامل سازنده و صادقانه همراه با اعتماد بخشی را انتظار داریم و باید راهکارهایی را پیشنهاد دهند که رضایت مردم و ارتقای وضعیت منطقه را در پی داشته باشد.

ایران، جایگاه بالایی در صنعت برق جهان دارد

استاندار قزوین در ادامه گفت: خدا را شاکریم که امروز در برخی از عرصه‌ها افتخارات زیادی نصیب کشور شده و یکی از آنها صنعت برق است.

وی گفت: امروز کشور ما در حوزه صنعت برق، جایگاه والایی نه در منطقه‌ بلکه در سطح جهان دارد و امروز به استقلال در این زمینه رسیده است.

جمالی پور افزود: ایران امروز در این حوزه، دارای دانش کافی و وافی است و جوانان عزیز ما هم در تولید صنایع وابسته به نیرو و برق جزو افتخارات هستند و باید برای این کارهای ارزشمند شکرگزار خداوند باشیم.

استاندار قزوین گفت: ما روزی آرزوی ساخت سد و نیروگاه را در کشور داشتیم و نمی‌توانستیم یک تیربرق را تولید کنیم ولی الان دکل‌های بزرگ فشار قوی را تولید کرده و صادر می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امروز هیچ کشوری در منطقه در این حوزه همتراز ایران نیست و درحال انجام کارهای بزرگی هستیم که به دست جوانان و دانشمندان این مرز و بوم رقم می‌خورند.

جمالی پور افزود: بعد از جنگ تحمیلی، تجربه سازندگی پیش روی ما قرار گرفت و ما مدیون خیلی از افراد از جمله هاشمی رفسنجانی هستیم که در این زمینه تلاش زیادی کرد.

وی گفت: بعد از انقلاب ما موفق شدیم با سیاست‌های درستی که در پیش گرفتیم، کارهای بزرگی را در کشور رقم بزنیم که افتخارات بزرگی است و اگر انتقادی به طرحی وارد می‌کنیم برای توجه بیشتر به کار است.

استاندار قزوین اضافه کرد: بعد از انقلاب در وزارت نیرو و حوزه نفت، کارهای بزرگی را با دست خالی و تحریم‌های ظالمانه انجام داده‌ایم و در جنوب کشور امکانات و پالایشگاه‌هایی مثل عسلویه ساخت شد و امروز اقصی نقاط کشور از نعمت برق برخوردار شده اند.

وی اضافه کرد: در کنار این کارهای بزرگ، گاهی حواشی‌ای هست که باید آنها را مدیریت کنیم تا ارزش کار را بالا ببرد و اعتماد مردم را افزایش ‌دهد.

جمالی پور گفت: ما در صنعت برق از صنایع دیگر جلوتر هستیم و باید حواشی را مدیریت و حل کنیم تا مردم همراه ما شوند و کار بزرگ ما تحت تأثیر کارهای کوچک قرار نگیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha