۱۰۰ درصد روستاهای اشنویه تا پایان کار دولت از گاز برخوردار می‌شوند

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: میزان برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت گاز با اتمام پروژه‌های در دست اجرا در دولت تدبیر و امید به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا قبل از دولت تدبیر و امید، تنها هشت درصد از روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار بود که در طول این دولت و با اتمام طرح‌های در حال اجرا، میزان برخورداری روستانشینان این شهرستان به ۱۰۰ درصد می‌رسد که این امر یک انقلاب در حوزه گازرسانی در آذربایجان‌غربی است.

وی افزود: گازرسانی به روستاهای  "هق"، "شیخان"، "میراباد"، "کانی‌رش" ، "خالداباد" ، "قلاتیان" ،"دورود"، "کیسل‌اباد" ،"تاژاندره" ،"بطریان" به پیمان واگذار شده و عملیات اجرایی در آنها از ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

فرماندار اشنویه افزود: عملیات گازرسانی  به منطقه "دشت بیل" این شهرستان نیز با ۱۷ روستا از ۷۰ درصد پیشرفت برخوردار است که هفت روستا از این تعداد در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مام‌عزیزی اضافه کرد: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۴۰ روستای این شهرستان از گاز  طبیعی بهره‌مند هستند و عملیات گازرسانی به ۳۱ روستا در حال اجرا بوده و سه روستا نیز آماده واگذاری است.

شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و هم مرز با ۲ کشور عراق و ترکیه است در این شهرستان مرزی هم‌اکنون بیش از ۲۰ هزار مشترک گاز وجود دارد.

این شهرستان مرزی دارای ۷۴ روستا و ۲ بخش مرکزی و نالوس است.

اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی رییس‌جمهوری و اجرای طرح گازرسانی به آذربایجان‌غربی شعله‌های فروزان مشعل تدبیر و امید را در این استان پهناور و مرزی برافروخت و برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان دولت‌های یازدهم و دوازدهم رقم زد.

در سایه فعالیت‌های دولت تدبیر و امید و در راستای محرومیت‌زدایی و گسترش عدالت اجتماعی هم‌اکنون یکی از شهرهای مرزی و محروم آذربایجان‌غربی در آستانه برخورداری کامل از نعمت گاز قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha