فرماندار : وضعیت قرمز کرونا پیشوا نتیجه اعمال سلیقه هیچ کس نیست

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: اعلام وضعیت قرمز کرونایی در پیشوا نتیجه اعمال سلیقه هیچ فردی نیست بلکه بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت اعلام شده و تا همکاری مستقیم مردم در عمل به محدودیت‌های کرونایی نباشد، این وضعیت همچنان پابرجا خواهد بود.

حسین عباسی روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونا که در محل فرماندار پیشوا برگزار شد اظهار کرد: وضعیت شیوع ویروس کرونا در پیشوا قرمز است و در پاسخ به ابهامات و سوالات مردم در خصوص علت این وضعیت باید اظهار کرد که امکان اعمال سلیقه در تعیین وضعیت سه‌گانه شیوع ویروس کرونا وجود ندارد و این سنجش بر اساس ارزیابی‌های وزارت بهداشت و درمان صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: تلاش مسوولان پیشوا در ستاد کرونا، بهبود وضعیت و عادی شدن شرایط شیوع این بیماری است و تا آن زمان، به  همکاری مردم به ویژه کسبه و اصناف نیاز داریم.

وی تصریح کرد: اجرای صحیح طرح هوشمند محدودیت‌ها، به ترغیب، اقناع و همکاری مردم نیاز دارد.

عباسی با اشاره به بروز برخی از مشکلات برای اصناف و مشاغل شهرستان پیشوا گفت: مشکلات و دغدغه‌های واحدهای صنفی با حضور کارشناسان احصا و به دستگاه‌های بالادستی منعکس شده است، هر چند که محدودیت‌ها مشکلاتی را برای برخی از اصناف به همراه داشته ولی حفظ جان و سلامت مردم بر سایر امور ارجحیت دارد و در برخورد با متخلفان مماشاتی نمی‌شود.

وی تأکید کرد: صنوفی که از اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، استنکاف کنند پلمب شده و به مدت یک‌ ماه از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

فرماندار پیشوا افزود: با توجه به شرایط قرمز پیش روی شهرستان پیشوا، فقط مشاغل گروه یک اجازه فعالیت آن هم حداکثر تا ساعت ۲۰ را دارند.

وی با تأکید بر لزوم بررسی روزانه بازار از سوی دستگاه‌های نظارتی گفت: اکیپ‌های مشترک نظارتی با محوریت شبکه بهداشت و درمان و با همراهی اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، تعزیرات، پلیس اماکن و نیروی انتظامی  به‌صورت مستمر و چندین نوبت در شبانه‌روز، اجرای طرح محدودیت‌ها را  زیر ذره بین نظارتی قرار داده و با متخلفین برخورد می‌کنند.

بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های هوشمند از روز اول آذر به مدت دو هفته در مناطق مختلف کشور و بر اساس تقسیم بندی شهرها به سه وضعیت قرمز، نارنجی و زرد اجرا می‌شود.

در شهرهای با وضعیت قرمز فقط گروه مشاغل یک، وضعیت نارنجی گروه مشاغل یک و دو و شهرهای با وضعیت زرد گروه‌های مشاغل یک، دو و سه اجازه فعالیت دارند.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =