خراسان شمالی هزار میلیارد ریال تفاهم‌نامه با فنی‌وحرفه‌ای امضا کرد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی از امضای تفاهم‌نامه‌ای به ارزش هزار میلیارد ریال با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و با هدف توسعه و بهبود حوزه های مهارت، کسب و کار و تولید استان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومیاستانداری، محمدعلی شجاعی صبح امروز در حاشیه نشست امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی دو جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: توسعه مهارت در تمامی حوزه ها در کل کشور مورد توجه است و این استان از ظرفیت‌های خوبی در بحث توسعه بویژه در بخش کشاورزی به عنوان پیشران توسعه، صنعت و معدن و گردشگری برخوردار است.
وی این تفاهم نامه را نسخه ای بومی برای تمامی اقشار در راستای توسعه مهارت استان توصیف کرد و افزود: با اجرای آن در آینده خراسان‌شمالی نقش بسیار بسزایی در تولید، اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، مهارت و افزایش نقش مردم استان در تولید ناخالصی داخلی کشور خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در این تفاهمنامه به خوبی ۴۴ درصد جمعیت روستایی و عشایری و جمعیت جوان استان دیده شده است، ابراز امیدواری کرد: با همکاری تمامی اجزای حاکمیت استان در آینده نه چندان دور تاثیرات مثبت این تفاهم‌نامه در حوزه کسب و کار، مهارت و تولید استان به خوبی مشاهده شود.
شجاعی با تاکید بر اینکه برای اجرای مفاد این تفاهم‌نامه باید از تمامی ظرفیت استان استفاده کنیم، گفت: اگر جهش تولید را در نظر بگیریم باید جهش مهارت را سرلوحه خود قرار دهیم و این تفاهم‌نامه آغازی برای تغییرات شگرف در حوزه آموزش مهارت و اشتغال زایی است.
در این نشست علی اوسط هاشمی معاون وزیر کار و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور نیز از نگاه آموزشی و مهارتی استاندار خراسان شمالی قدردانی کرد.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها