۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84119831
۰ نفر

برچسب‌ها

بارندگی محور گناوه - برازجان را بست

بوشهر- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر گفت: جاده برازجان - گناوه در محدوده چهار روستایی تا روستای خلیفه‌ای به علت بارندگی و طغیان رودخانه‌های فصلی بسته شده است.

به گزارش ایرنا، جهانگیر دهقانی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: بارش باران و وزش تندباد در برخی مناطق شمالی و مرکزی استان از جمله بخش‌های آبپخش، سعدآباد، شبانکاره و شهر وحدتیه در شهرستان دشتستان منجر به آبگرفتگی معابر و شکسته شدن شاخه درختان شده است.  

وی بیان کرد: در این مدت تعدادی از خانه‌های بخش‌های آبپخش و سعدآباد دشتستان نیز دچار آبگرفتگی شدند که نیروهای امدادی به کمک اهالی این منازل اعزام شدند.

دهقانی یادآور شد: همچنین وزش تندباد باعث افتادن تعدادی از پایه‌های برق هم در بخش‌های سعدآباد و آبپخش از توابع شهرستان دشتستان شد.

وی گفت: از شب گذشته تا ظهر امروز در منطقه بهرگان از توابع شهرستان دیلم ۶۵، دیلم ۱۳.۵، گناوه ۳۵.۵، آبپخش ۴۰، سعدآباد ۵۰، وحدتیه ۴۴ و برازجان ۲۴.۳ میلی متر باران باریده است.    

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر نیز نسبت به سیلابی شدن رودخانه‌های شمال استان بوشهر هشدار داد.

مهندس عبدالطیف عباسی نژاد افزود: سامانه بارشی ورودی به غرب کشور موجب بارندگی شدید و افزایش سطح آب رودخانه‌ها به ویژه در مناطقی چون چهارروستایی، دره گپ، سعدآباد و دالکی شده است.

وی ادامه داد: حجم بارش‌ها، بیش از پیش بینی‌های اولیه بوده است و از شب گذشته در ارتفاعات و از صبح امروز در مناطق کم ارتفاع تر، شاهد بارش‌های شدیدی بوده ایم.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: هم اکنون رودخانه‌های دره گپ، چهارروستایی، شاپور و دالکی حالت سیلابی دارند و تکنسین‌های این شرکت در حال رصد و گزارش دهی شرایط رودخانه هستند.

عباسی نژاد با اشاره به احتمال افزایش سطح آب رودخانه ها در ۲۴ ساعت آینده گفت: از همه شهروندان مناطق شمالی استان درخواست می‌شود از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، آبراه‌ها، کانال های آبیاری، بندهای انحرافی و دیگر تاسیسات آبی و مقاطع آبگذری خودداری کنند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل بزرگ خسارت‌های مالی و جانی سیلاب‌ها، حضور مردم در نزدیکی رودخانه‌های طغیان کرده برای عکاسی و فیلم برداری است در همین راستا از همه ساکنان فهیم مجاور رودخانه ها تقاضا می‌شود تا برای حفظ ایمنی خود و خانواده، به توصیه" درخانهبمانیم" توجه ویژه ای داشته باشند.

به گفته عباسی نژاد، سامانه بارشی جاری تا فردا از استان خارج  می‌شود و پس از آن جریان سیلابی رودخانه‌ها نیز به تدریج روند کاهشی می‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =