۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۶
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84119824
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری سارق طلای زنان بیمار

تهران- ایرنا- رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از بازداشت زن میانسالی خبر داد که با پرسه در بیمارستان‌های تهران زنان بیمار را مسموم و طلاهایشان را سرقت می‌کرد و انگیزه‌اش از این کار خوشگذرانی بوده است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام پلیس تهران بزرگ، سردار "علیرضا لطفی" روز یکشنبه توضیح داد: اواخر شهریور ماه امسال ماموران حراست بیمارستان امام حسین (ع) به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ خبر دادند که حادثه سرقت در این مرکز درمانی اتفاق افتاده است. وقتی ماموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در محل حاضر شدند مشخص شد طلاهای یکی از بیماران که زنی ۳۰ ساله بود سرقت شده است.

وی ادامه داد: شاکی گفت که روز حادثه برای درمان به بیمارستان امام حسین مراجعه کردم. در اورژانس منتظر بودم که زنی حدوا ۵۰ ساله کنارم نشست و درباره مراجعه به بیمارستان حرف زدیم. لحظاتی که گذشت از کیفش یک آب میوه بیرون آورد و به من تعارف کرد. من هم از روی ادب قبول کردم. لحظاتی بعد از این که آب میوه را خوردم ناگهان سرم گیج رفت و بی حال شدم. ساعتی بعد چشم باز کردم و متوجه شدم که آن زن من را با آب میوه مسموم بیهوش کرده و ۶۰ میلیون تومان طلایی که همراهم بود را دزدیده و فرار کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کاراگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که ۱۰ شکایت مشابه به کلانتری‌های تهران گزارش شده است بررسی شکایت‌های مطرح شده نشان داد مشخصاتی که شاکیان از متهم در اختیار پلیس گذاشته بودند با هم مطابقت دارد بنابر این مشخص شد که زن میانسال با پرسه در بیمارستان‌ها به این شیوه در حال سرقت کردن است که با اقدام‌های پلیسی چهره وی به دست آمد و از سوی شاکیان هم شناسایی شد.

لطفی گفت: کاراگاهان پلیس با اطلاعاتی که در اختیار داشتند موفق شدند متهم را شناسایی و دستگیر کنند که این فرد درتحقیقات اولیه اعتراف کرد در یک سال گذشته ۱۵ فقره سرقت به شیوه بیهوشی انجام داده است.

متهم درباره انگیزه‌اش از سرقت هم گفت به دلیل تامین هزینه زندگی تصمیم گرفته است به این شیوه سرقت کند و اموال سرقت شده را هم به مالخری در شرق تهران می فروختم و با پولش خوشگذرانی می‌کردم تا این که دستگیر شدم.

لطفی تصریح کرد: کارآگاهان بدنبال اظهارات سارق توانستند خریدار اموال مسروقه را در مخفیگاه اش دستگیر کنند که متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد.

وی گفت: با توجه به زحمات پلیس در پایگاه سوم که منجر به دستگیری مجرمان شد طی بازرسی از منزل سارق مشخص شد وی هیچ گونه نیاز مالی نداشته و صرفاً به دلیل زیاده خواهی و خوشگذرانی سرقت انجام داده است و در بررسی های بیشتر وی دارای یک فقره سابقه کیفری در سال های گذشته به اتهام سرقت بوده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: تاکنون ۱۰ تن از مال باختگان شناسایی شده است و متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار دارد.

شناسایی سارق اماکن اداری

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق اماکن اداری خبر داد و گفت: در این رابطه مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و بازداشت شد.

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت: بیست و دوم آبان ماه پرونده ای در کلانتری ۱۰۷ فلسطین با موضوع سرقت لوازم و متعلقات کولرهای گازی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان که از پشت بام یک ساختمان اداری تجاری سرقت شده بود تشکیل شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود : با دریافت پرونده کارآگاهان مبارزه با سرقت اماکن پایگاه سوم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات موفق می شوند متهم اصلی به نام سیروس را شناسایی و دستگیر کنند و متهم در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی معترف و اعلام داشت، از طریق دیوار و نرده های ساختمان به بالای پشت بام رفته و سرقت را انجام دادم و اموال سرقتی را به شخصی به هویت نوروز که در ضایعات فعالیت داشت فروختم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان در ادامه با هماهنگی های قضائی مالخر را دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند، افزود: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که متهم سابقه دار بوده و اموال مسروقه را پس از خرید فروخته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : با دستگیری سارق و مالخر پرونده و اعتراف صریح آنها به بزه انتسابی پرونده برای سیر مراحل قانونی به شعبه رسیدگی کننده در دادسرای ناحیه ۶ تهران ارسال و متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

دستگیری ۲ شرور سه راه آذری

پلیس تهران اعلام کرد: با تلاش ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی ۲ شرور خیابان قزوین که برای معروف شدن شرارت می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش پلیس، هفته پیش گزارشی در خصوص شرارت و ایجاد مزاحمت ۲ شرور در خیابان قزوین از طریق سامانه ۱۱۰ به ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران اعلام شد.

این گزارش حاکی از آن است، در تحقیقات میدانی هویت دو شرور شناسایی و تیمی از ماموران پایگاه دهم برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

گفتنی است، در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه متهمان در حوالی سه آذری شناسایی و تیمی از ماموران پایگاه دهم با هماهنگی های قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در یک عملیات پلیسی هر دو متهم را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

در بخش دیگری این گزارش آمده است، متهمان علت شرارت را جلب توجه و معروف شدن در محل اعلام کردند.

 این گزارش آمده است، متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند.

زورگیری از ۲ زن برای پرداخت مهریه

رئیس پلیس پیشگیری از دستگیری مردی مسلح زورگیر خبر داد که از ۲ زن برای پرداخت مهریه زورگیری کرده بود.

سرهنگ "جلیل موقوفه ای" بیان داشت: شب گذشته در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر زورگیری فرد مسلحی از دو خانم، ماموران گشت عملیات کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس به نشانی اعلامی در محدوده سعادت آباد اعزام می‌شوند.

وی بیان داشت: با حضور گشت انتطامی در محل، ماموران کلانتری شهرک قدس مشاهده کردند، تعدادی از شهروندان دست و پای مردی ۳۴ ساله را گرفته و سعی در دستگیری وی دارند.

این مقام انتظامی گفت: با حضور ماموران در محل دو خانم (راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو لوکس) به ماموران مراجعه و خانم راننده اظهار داشت، از فروشگاه خارج و سوار بر خودرومان شدیم. در این لحظه قبل از شروع حرکت، متوجه شدیم که فردی درهای عقب خودرو را باز و داخل خودرو شد و با سلاح گرمی که همراه داشت من را تهدید و از سرنشین خودرو خواست که طلاهایش را به وی بدهد.

وی عنوان کرد: شاکیان ادامه دادند، با تهدید مرد مسلح شروع به سرو صدا و رها کردن خودرو کردیم و از خودرو پیاده شدیم و با کمک افراد عبوری موفق به دستگیری مرد مسلح شدیم و به پلیس ۱۱۰ تماس گرفتیم.

رئیس پلیس پیشگیری با اشاره به اینکه با دستگیری مرد زورگیر و کشف یک قبضه سلاح گرم، متهم که چاره ای جز به اعتراف نداشت به جرم ارتکابی اعتراف کرد، گفت: متهم پس از انتقال به کلانتری انگیزه زورگیری را بدهی خویش از بابت مهریه همسرش اعلام کرد.

موقوفه ای عنوان کرد: متهم در تکمیل اظهاراتش گفت، مدتی قبل سلاح گرم را پیدا کردم و در سقف خانه ام پنهان کرده بودم. از بابت مهریه همسرم در فشار مالی بودم که تصمیم به زورگیری گرفتم و اسلحه را از محل مخفیگاهش برداشتم. در حال پرسه زنی در اطراف فروشگاه بودم که طلا و جواهر همراه این دو خانم که در حال سوار شدن بر یک دستگاه خودروی لوکس بودند نظرم را جلب و تصمیم به زورگیری گرفتم.

این مقام انتظامی برای جلوگیری از سرقت مشابه به شهروندان توصیه کرد: به محض اینکه داخل خودروتان وارد شدید در ابتدا قفل ایمنی خودرو را فعال و سپس با بستن کمر بندی ایمنی شروع به حرکت کنید.

دستگیری باطری دزد محله نازی آباد

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۲ سارق حرفه ای باطری خودرو خبر داد و گفت: این دو به ۲۴ فقره سرقت اعتراف کردند.

 سرهنگ "دوستعلی جلیلیان" اظهار داشت: ساعت ۲۰:۰۰ یکم آذر ماه واحد گشت کلانتری ۱۳۰ نازی آباد حین گشت زنی در محدوده کلانتری به رفتارهای راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پراید ظنین شدند.

وی با اشاره به اینکه ماموران برای بررسی موضوع شماره پلاک انتظامی خودرو را استعلام کردند، افزود: در پاسخ استعلام انجام شده مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و چند روز پیش در محدوده کلانتری نازی آباد سرقت شده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: بلافاصله ماموران کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند و موفق شدند پس از مدتی تعقیب و گریز خودروی متهمان را متوقف و راننده و سرنشین آن را دستگیر کنند.

وی تصریح کرد: در بررسی های بیشتر از داخل خودروی متهمان سه دستگاه باطری سرقتی کشف و متهمان ۳۵ و ۳۱ ساله به سرقت خودروی سواری پراید و سرقت باطری ها در روز جاری با همکاری یکدیگر با خودروی سرقتی معترف شدند.

سرکلانتر هفتم تهران با بیان اینکه متهمان به کلانتری انتقال یافتند و در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که هر دو سابقه دار می باشند، تصریح کرد: متهمان در بازجوئی های اولیه اظهار داشتند که سرقت ها را از خودروهای فاقد ایمنی و یا خودروهایی که ایمنی کمتری داشتند سرقت می کردند.

جلیلیان افزود: هر دو متهم در کلانتری به ۲۴ فقره سرقت اعتراف و شناسایی جزئیات پرونده و کشف جرائم احتمالی کماکان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =