همراهی همدانی‌ها در اجرای محدودیت‌های کرونایی شایسته قدردانی است

همدان- ایرنا- فرماندار شهرستان همدان با اشاره به افزایش مسئولیت‌پذیری مردم برای همراهی با طرح جامع مدیریت هوشمند کرونا، گفت: همکاری مردم در اجرای موفقیت‌آمیز طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی و همچنین تعطیلی ۲۶ رسته صنفی این شهر شایسته قدردانی است.

«حسین افشاری» روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای آغاز طرح مدیریت هوشمند مقابله با کرونا(اول آذر)، تردد خودروهای غیربومی در سه محور ورودی مرکز استان همدان پالایش می‌شود و این طرح با ۹۵ درصد موفقیت در حال اجرا است. 

او تاکید کرد: طرح محدودیت ترافیکی توسط گروهی از نیروهای پلیس راهور و انتظامی در حال اجرا است و هلال احمر حمل و نقل شهرداری و آتش نشانی در این راستا مشارکت خوبی دارند. 

فرماندار همدان افزود: موارد جزیی از تردد خودروهای با پلاک غیربومی در سطح شهر دیده می‌شود که متعلق به ساکنان شهر همدان است و به دلایل شغلی و یا تغییر محل زندگی پلاک خود را تعویض نکرده‌اند که به این دسته افراد اخطار لازم داده شده است. 

افشاری با بیان اینکه سفر و رفت و آمد بین استانی یکی از علل مهم شیوع کرونا است گفت: هدف از اجرای این طرح کاهش مسافرت و جابجایی هموطنان برای قطع زنجیره این بیماری خطرناک است. 

او به تعطیلی ۲۶ رسته شغلی در قالب سه گره شغلی ۲، سه و چهار اشاره کرد و افزود: تمام کسبه شهر همدان در این زمینه همراهی بسیار خوبی داشتند و طبق گزارش‌های میدانی ما و دستگاه‌های نظارتی، اصناف و بازاریان نسبت به دوره‌های قبل اهتمام بیشتری برای رعایت دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا دارند که شایسته قدردانی است. 

به گفته فرماندار همدان طرح ممنوعیت تردد شبانه نیز به موازات ۲ طرح یاد شده درحال اجرا است و از ساعت ۹ شب تا چهار صبح آمد و رفت خودروها تحت نظارت و کنترل پلیس قرار دارد. 

افشاری خاطرنشان کرد: این کار با هدف جلوگیری از مهمانی و رفت آمد خانوادگی انجام می‌شود که طبق آمارهای موجود دورهمی علت ابتلای ۵۳ درصد از مبتلایان به کرونا است. 

او گفت: در این طرح پلیس خودروها را متوقف نکرده و از راننده مدارک نمی‌خواهد بلکه طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا توسط دوربین های پایش تصویری و ثبت تخلف موجود در معابر شهری، خودروهای خاطی را اعمال قانون می‌کند. 

فرماندار همدان یادآوری کرد: در پایش خودروهای غیربومی موفق هستیم اما در بخش کنترل تردد همشهریان در ساعات ممنوعه رضایت کاملی نداریم و مردم باید همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.

افشاری میزان جریمه تردد خودرو در ساعات ممنوعه را  ۲۰۰ هزار تومان در ۲۴ ساعت ذکر کرد و افزود: قبض جریمه خودروهای متخلف از لحظه شروع طرح، در روزهای آینده صادر و به مالکان اعلام می‌شود.  

وی تاکید کرد: در صورت بیماری اورژانسی و نیاز به مراکز درمانی خدمات ۱۱۵ پاسخگوی مردم است و چنانچه به دلایل شغلی مجبور به جابجایی هستند از آژانس و خودروهای غیرشخصی استفاده کنند. 

او با بیان اینکه محدودیت های ترافیکی و صنفی جدید مشکلات و نارضایتی هایی برای مردم به وجود ‌آورده اضافه کرد: هدف از اعمال این محدودیت ها جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا است و انتظار مسئولیت پذیری و مشارکت بیشتری از سوی مردم داریم تا در ۲ هفته پیش‌رو به نتایج خوبی برسیم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =