حال ۱۲۲ تن از بیماران مشکوک به کرونا در قم وخیم است

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: حال ۱۲۲ تن از بیماران مشکوک به کرونا که در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند،‌ وخیم است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، محمدرضا قدیر در خصوص آخرین وضعیت از مبتلایان به کووید۱۹ در قم بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به دوم آذر ماه، ۶۴ تن در اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا پذیرش شدند.

وی ادامه داد: از این میان ۵۰ تن در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی افزود: همچنین ۴۶ تن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند،‌ ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: در حال حاضر ۴۷۳نفر بستری مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که حال ۱۲۲ نفر آنها وخیم است.

وی بیان کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۷ تن کرونا مثبت در قم جان خود را از دست دادند.

۳۰۸ مورد پلمب در نخستین روز محدودیت های کرونایی قم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم‌ نیز گفت: در نخستین روز از اجرای محدودیت های کرونایی در سراسر شهرهای قرمز، بازرسان مرکز بهداشت در معیت نمایندگان نیروی انتظامی و صمت ضمن بازدید از اصناف و اماکن و مراکز سطح شهر، ۲۳۱۶ مورد نظارت انجام داده و ۳۰۸ مورد از اصناف که با نادیده گرفتن محدودیت های اعلام شده اقدام به فعالیت کرده بودند را غیرفعال یا پلمب کردند.
سیامک محبی افزود: در همین راستا ۲۹ مورد از اماکن و اصناف نیز اخطار دریافت کردند که در صورت عدم توجه به اخطارهای صادر شده پلمب خواهند شد. 
وی ادامه داد: از همشهریان عزیز تقاضا می شود برای قطع زنجیره ویروس کرونا و از بین رفتن بیماری ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی به محدویتهای اعلام شده توجه نمایند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =