برگزاری آنلاین جشنواره فرصتی مغتنم برای اشاعه فرهنگ مقاومت است

تهران- ایرنا- کارگردان فیلم سینما «سیب و سلما» با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شرایط کرونا، گفت: برگزاری آنلاین جشنواره دامنه این رویداد سینمایی را به داخل خانه‌ها گسترش می‌دهد و از این راه مخاطبان فرهنگ، ادبیات و فیلم مقاومت را گسترش خواهد داد.  

حبیب‌الله بهمنی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه ایستادگی در برابر هر گونه ظلمی مقاومت است، اظهار داشت: مقاومت در جغرافیا و تاریخ خاصی محدود نمی‌شود و همواره وجود داشته و خواهد داشت.

وی افزود: به تبع مفهوم مقاومت، سینمای مقاومت نیز محدوده تاریخی و جغرافیایی ندارد. این نوع سینما، یک سینمای موضوعی است که پیش از ساختار ‌و اصول فنی، بر محتوا و درون‌مایه تاکید دارد.

بهمنی با اشاره به کارکردهای جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اظهار داشت: این جشنواره هم گزارشی از فعالیت هنرمندان و مسئولان سینمایی در حوزه مقاومت ارائه می‌دهد و  هم فضای انگیزشی رقابتی برای خلق آثار ماندگار در حوزه مقاومت، بین سینماگران ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت فرصت مغتنمی برای مدیران سینمایی است تا استعدادهای این حوزه را بشناسند و حمایت کنند.

کارگردان فیلم سینما «خوش رنج»  اضافه کرد: آثار خوبی به این بخش رسیده که هم از نظر فنی و هم محتوایی نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته‌اند و نشان از وجود استعدادهای سینمایی در بین بسیجیان است گرچه هنوز ایراداتی به عمق نگرش و محتوا و درون‌مایه آثار وارد است.

بهمنی تصریح کرد: ضروری است سینماگران غنای مطالعاتی و پشتوانه فکری و انقلابی خود را تقویت کنند و بتوانند با تکیه بر آنها، فیلم‌هایی را برای همه مخاطبان جهان اسلام و حتی کشورهای دیگر تولید کنند.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: سینمای مقاومت باید با راه‌اندازی نهضت سینمای مقاومت با جریان‌سازی هالیوود و اثرگذاری آن در مردم جهان رقابت کند.

وی درباره برگزاری آنلاین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: در شرایط کنونی که به دلیل وقوع و شیوع کرونا نمی‌توان جشنواره را به حالت عادی و روتین برگزار کرد، برگزاری آنلاین بهترین راه‌کار است.

عضو هیئت‌داوران بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: برگزاری آنلاین جشنواره می‌تواند خلاءهای موجود را به خوبی پوشش دهد و اگر اطلاع‌رسانی دقیق و درستی انجام شود، می‌تواند دامنه این رویداد سینمایی را به داخل خانه‌ها گسترش دهد و از این راه مخاطبان فرهنگ، ادبیات و فیلم مقاومت را گسترش دهند.  

بهمنی تصریح کرد: برگزاری آنلاین شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت فرصتی بسیار مغتنمی برای سینما و جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است البته به شرطی که زیرساخت‌های لازم به خوبی فراهم و اطلاع‌رسانی دقیق انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =