۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84119812
منبع: با مشارکت روس دانش source
۳ نفر

برچسب‌ها

تحصیل در روسیه

اگر به فکر تحصیل پزشکی در روسیه هستید حتماً مقاله زیر را تا انتها مطالعه کنید.

مطابق آمارهای بررسی شده، تحصیل پزشکی در روسیه بیش از گذشته در میان ایرانیان رواج یافته است. مهاجرت‌های تحصیلی در تمام دوران‌ها دیده شده‌اند. از زمانی که علم و دانش پله‌های اولیه خود را طی می‌کرد تا به امروزه که علم و تکنولوژی پیشرفت روزانه خود را به نمایش می‌گذارد. مسیر مهاجرت با هدف آموختن، در دوران‌های گذشته سخت بوده اما پیچیدگی‌های کمتری داشت. اما امروزه با وجود رفاه در زمینه حمل‌ونقل و تخصصی شدن حوزه‌های علمی، با پیچیدگی‌های بسیاری مواجه است. بنابراین اگر شما به فکر مهاجرت تحصیلی هستید و می‌خواهید درباره وضعیت تحصیل در روسیه و به خصوص تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در روسیه بررسی‌های داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم با این مقاله که بر اساس داده‌های به دست آمده از روس دانش گردآوری شده است همراه باشید.

آیا روسیه جای مناسبی برای تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی است؟

تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ایران طی چند سال اخیر، به نسبت دیگر رشته‌ها جایگاه بسیار خوبی داشته است. این امر باعث شده است که دانشجویان ایرانی به فکر تحصیل آکادمیک در این رشته‌ها خارج از کشور باشند. اما برخی از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، مهاجرت تحصیلی را یک رؤیا به حساب می‌آورند. این درحالی است که طی چند سال اخیر تحصیل پزشکی در روسیه بسیار دست یافتنی‌تر از آنچه که فکرش را بکنید است.

مزایای تحصیل در روسیه

کیفیت بالای تحصیل

مناسب بودن هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

پذیرش نسبتاً راحت

آسان بودن اخذ ویزا

وجود دانشگاه‌های مورد تأیید ایران

سهولت در گرفتن اقامت روسیه و امکان کار حین تحصیل روسیه

 شرایط تحصیل پزشکی  و مخصوصا دندان‌پزشکی در روسیه

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی و مخصوصا دندان‌پزشکی در روسیه بسیار آسان‌تر از دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی است. اولین مزیت تحصیل دندانپزشکی در روسیه این است پذیرش آن بدون آزمون انجام می‌شود و شما باید حداقل دارای مدرک تجربی یا ریاضی با معدل حداقل ۱۷ باشید. تحصیل در رشته‌های غیر از پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی انجام می‌شود و شما برای یادگیری مطالب علمی نیازمند یادگیری زبان انگلیسی خواهید بود. اما تحصیل پزشکی در روسیه برای ایران به زبان روسی قابل اعتبار است.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های روسیه طی چند مرحله انجام می‌شود و روس دانش از ابتدایی‌ترین مراحل تا مراحل پایانی شما را همراهی خواهد کرد. اولین گام شما گرفتن مشورت از روس دانش، جهت دریافت تجربه‌های کافی برای داشتن برنامه و نقشه‌ای روشن و واضح برای مهاجرت به روسیه است. سپس دانشگاه و رشته مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید. در گام بعدی مدارک شما از طریق ایمیل به دانشگاه مورد نظر ارسال می‌شود. در مرحله سوم، در صورت پذیرش در یکی از ۵ دانشگاه پزشکی مورد تأیید ایران، دعوتنامه برای شما ارسال می‌شود. در این مرحله شما به کمک روس دانش جهت تحصیل پزشکی در روسیه و یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه، اقدام به دریافت ویزا و اقامت در روسیه می‌کنید. سپس چمدان‌های خود را بسته و آماده سفر تحصیلی و ساختن پایه‌های آینده زندگی خود خواهید شد.

پادفک به چه معناست؟

برخی با شنیدن کلمه پادفک بنا به غریبه بودن این کلمه، جا خورده و تصور می‌کنند که پادفک چیزی غیرقابل تصور است که آن‌ها این مورد را در میان شرایط تحصیل پزشکی در روسیه نخواهند داشت. این درحالی است که پادفک به معنای دوره یادگیری زبان روسی است. یادگیری زبانی دیگر بسیار هیجان‌انگیز و بسیار ساده است اگر از تلفظ لغات غریبه به وجد آیید و از آن لذت ببرید.

هزینه‌های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

طبق بررسی‌ها و تجربه‌های به دست آمده از روس دانش، هزینه‌های تحصیلی و زندگی در روسیه بسیار کمتر و ارزان‌تر از هزینه‌های زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی ماست. همانگونه که گفته شد برای تحصیل پزشکی در روسیه باید دوره پادفک را بگذرانید. به طور متوسط هزینه پادفک زبان روسی حدود ۳ هزار دلار است. جالب است بدانید که به طور کلی هزینه‌های زندگی در روسیه ۸۵.۸ درصد کمتر از ایران است و هزینه‌های اجاره ۱۱.۳۸ درصد نسبت به ایران ارزانتر است. 

همچنین تا قبل از ۲۰۲۰ دانشجویان خارجی در روسیه برای داشتن کار نیاز به داشتن مجوز از اداره مهاجرت داشتند که این خود یک پروسه طولانی و گاهی دست نیافتنی به شمار می‌رفت. اما از سال ۲۰۲۰ این قانون برداشته شده و شما می‌توانید با داشتن ویزای دانشجویی به همراه تحصیل پزشکی در روسیه، در صورت نیاز، بدون هیچ محدودیتی برای داشتن کار و فعالیت اقتصادی در روسیه اقدام کنید. این امر توانسته بسیار دانشجویان خارجی روسیه را برای تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل‌شان کمک کند.

برای تحصیل پزشکی در روسیه از کجا شروع کنم؟

قبل از هر نوع اقدامی پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناسان مجموعه روس دانش از طریق مراجعه به آدرس وبسایت (rusdanesh.com) مشورت‌های لازم را دریافت نمایید و یا به دفتر مجموعه علم هنر میثاق در تهران مراجعه نمایید همچنین می‌توانید از طریق واتساپ با کارشناسان این تیم تخصصی ارتباط داشته باشید و سؤالات خود را بپرسید. مابقی راه را به روس دانش بسپارید و از این تیم این انتظارات را داشته باشید:

ترجمه رسمی و تأیید مدارک تحصیلی به روسی

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مورد تأیید روسیه

ارسال دعوتنامه پس از پذیرش رسمی و ثبت نام

ترانسفر فرودگاهی و ثبت نام خوابگاه

همراهی جهت انجام آزمایشات پزشکی و بیمه درمانی

همراهی جهت افتتاح حساب بانکی و ثبت اداره پلیس

مشاوره رایگان حضوری و تلفنی به مدت یک سال

بنیان‌گذاران روس دانش خود از دانشجویان ایرانی در روسیه بوده‌اند. این امر بسیار به این مجموعه اعتبار بخشیده است چرا که تجربه زندگی چند ساله در روسیه را داشته‌اند و بهترین نوع راهنمایی را به علاقمندان تحصیل پزشکی در روسیه انتقال می‌دهند. بنابراین کارها را به روس دانش بسپارید و فقط به فکر بستن چمدان‌های مهاجرت تحصیلی خود باشید.

موسسه همکار روس دانش در ایران موسسه علم هنر میثاق است که داری مجوز رسمی از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران است.

میدان ونک – خیابان گاندی جنوبی – خیابان شانزدهم – پلاک ۹- طبقه ششم – واحد ۱۲

شماره تماس :

۰۹۳۵۲۹۷۲۴۲۱

۰۲۱۸۸۶۶۲۱۸۱

منبع: با مشارکت روس دانش source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =