تعیین کاربری جدید برای زیر پل‌های حافظ و کالج منطقه ۶ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۶ تهران گفت: زیر پل‌های حافظ و کالج در محدوده مرکزی شهر تهران که دیگر به پارکینگ خودروها تبدیل شده و هیچ استفاده مناسب دیگری به نفع شهروندان و ارتقای سیما و منظر شهری از آنها صورت نمی‌گیرد، به زودی ساماندهی می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تهران، «تورج فرهادی» در خصوص ساماندهی فضای زیر پل‌های حافظ و کالج در محدوده مرکزی پایتخت، گفت: فضای زیر این پل‌ها به محل پارک خودروها تبدیل شده و استفاده نامناسب از زیر پل‌های حافظ و کالج، آنها را به فضاهایی بدون کیفیت تبدیل کرده است.  

وی افزود: این درحالیست که از منظر معماری و شهرسازی می‌توان با اجرای طرح‌هایی و در نظر گرفتن کاربری‌هایی، فضای زیر پل‌ها را ساماندهی کرد.

فرهادی ادامه داد: با محوریت زیباسازی مقرر شده است پس از تدوین پیوست‌های ترافیکی و اجتماعی، طرح‌هایی با محوریت ایجاد فضاهای فرهنگی، فضای سبز و زیباسازی منظر زیر پل‌ها تهیه و پس از تصویب و تایید شهردار منطقه ۶ تهران اجرا شود.

شهردار منطقه ۶ تهران همچنین درباره مصوبه کمیسیون ماده پنج شهرداری تهران برای ساماندهی چند میدان مهم تهران از جمله میدان فردوسی با محوریت اجرای برنامه تی. او. دی، اظهار داشت: برای اینکه میدان‌هایی مانند میدان فردوسی با رویکرد انسان‌محور و پیاده‌راه محور ساماندهی شوند، نیازمند تهیه طرحی با همکاری مشترک سازمان زیباسازی و معاونت حمل و نقل و ترافیک است.  

وی گفت: پس از تهیه این طرح، در صورتی که اجرای آن به منطقه و ناحیه شهرداری واگذار شود، اقدام لازم انجام می شود  اما در حال حاضر چنین طرحی به ناحیه یک منطقه ۶ تهران ابلاغ نشده است.

پل کالج نام رایج پلی است که بر روی چهار راهی در تقاطع خیابان انقلاب و خیابان حافظ در تهران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =