زنجیره تولید تا توزیع گوشت مرغ با نظارت مستمر و گسترده رصد شود

رشت - ایرنا - استاندار گیلان بابیان اینکه مردم در تهیه گوشت مرغ و روغن با قیمت‌ مصوب نباید مشکلی داشته باشند، به سازمان‌های متولی همچون جهاد کشاورزی، صمت و تعزیرات حکومتی تأکید کرد که نظارتی جدی و مستمر بر زنجیره تولید تا توزیع داشته باشند .

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در ستاد استانی تنظیم بازار با حضور ویدئوکنفرانسی فرمانداران استان برگزار شد، به ۲۰ هزار و ۴۱۵ مورد بازرسی و نظارت مستمر و نیز گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی و رتبه چهارم کشوری در هر دو بخش اشاره و خاطرنشان کرد: استمرار و تشدید نظارت و بازرسی‌ها انتظار جدی است.

وی بر ضرورت کنترل قیمت و تعادل و وجود انصاف و عدالت در بازار تاکید و خاطرنشان کرد: قدردان همراهی اصناف و بازاریان و درک شرایط توسط آنان هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت علیرغم شرایط سخت و دشوار اقتصادی برای تامین کالاهای اساسی یارانه پرداخت می کند، گفت: روا نیست که با حمایت های صورت گرفته از طریق شبکه تولید یا توزیع، به مردم جفا شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به تلاش فداکارانه تولیدکنندگان در شرایط فعلی جنگ اقتصادی و همراهی منصفانه با مردم اشاره کرد و افزود: وجود مشکلاتی در زنجیره تولید تا توزیع در استانی که قطب بزرگ تولید مرغ است، جای تاسف دارد.

وی با بیان اینکه شهروندان برای دسترسی به مرغ با نرخ مصوب با وجود تولید روزانه ۴۵۰ تن به صورت میانگین نباید مشکل داشته باشند، گفت: سازمان جهاد کشاورزی بر تامین نیاز حداقل ۲۵۰ تن مرغ استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت بر نحوه توزیع و تعزیرات حکومتی بر کشتارگاه ها و مبادی خروجی استان نظارت جدی داشته باشند.

 استاندار گیلان بر ضرورت جلوگیری از خروج خارج از روال قانونی مرغ به استان های دیگر تاکید و تصریح کرد: نیمی از تولید استان براساس مجوز بخشی از نیاز استان های همجوار و مرکز کشور را تامین می کند اما شایسته نیست که مردم گیلان با مشکل مواجه شوند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات در خصوص تامین روغن سرخ‌کردنی مورد نیاز بازار نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است، اظهار کرد: برای تامین مابه التفاوت نیاز استان پیگیری های لازم در دستور کار است.

زارع با بیان اینکه در خصوص تامین آرد مورد نیاز کمبودی نداریم، گفت: سهمیه آرد تعیین شده شهرستانی، تعلق به مردم آن خطه دارد و اختصاص نیاز مازاد، در صلاحیت کارگروه آرد و نان است.

وی با تبریک هفته بسیج به بسیجیان و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و فرمان هوشمندانه تشکیل بسیج افزود: بسیج همواره محور انسجام، همبستگی و تلاش موثر برای اعتلای آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است که در راستای منافع ملت بزرگ ایران گام برمی دارد.

 زارع به فعالیت بسیج در عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره و اضافه کرد: بسیجیان در جریان مبارزه و مقابله با کرونا و به منظور حفظ سلامت و جان مردم از هیچ کوششی دریغ نکردند و همواره در کنار کادر فداکار درمان حضور موثر دارند.

وی همچنین به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: فرمانداران به عنوان رئوسای ستاد شهرستانی در اجرای این طرح، اقدامات و همکاری های لازم را داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =