محموله آرد قاچاق در پاکدشت کشف شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پاکدشت گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بازرسان اداره صمت موفق به کشف محموله آرد قاچاق در این شهرستان شدند.

حجت فضلعلی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت پاکدشت در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان به یک دستگاه خودرو باربری مشکوک و نسبت به توقف این خودرو اقدام کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو، ۷۵ کیسه آرد کشف شد که به دلیل عدم ارائه مدارک و مستندات قانونی، ضبط و با تشکیل پرونده، به مراجع مربوطه ارجاع داده شد.

رئیس اداره صمت پاکدشت با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با سودجویان اقتصادی و عاملان قاچاق کالا و ارز گفت: شهروندان می‌توانند، در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق تلفن شبانه روزی ۱۲۴ به واحد بازرسی و نظارت، گزارش کرده و این اطمینان را داشته باشند که در اسرع وقت و با استفاده از امکانات موجود، با پدیده شوم قاچاق کالا مبارزه می‌شود.

وی همچنین از اجرای طرح تشدید نظارت بر عرضه روغن در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.

فضلعلی افزود: با آغاز اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند کرونایی، گشت مشترک بازرسان واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف و بازرسان شبکه بهداشت پاکدشت به منظور بررسی وضعیت فروش و عرضه روغن جامد و مایع در فروشگاه‌های انجام شد.

وی تصریح کرد: هر گونه افزایش خودسرانه قیمت به ویژه در خصوص اقلام ضروری سبد معیشتی شهروندان، با دقت و حساسیت، مورد بررسی قرار گرفته و با متخلفان، مطابق مقررات رفتار می شود.

رئیس اداره صمت پاکدشت تأکید کرد: با توجه به کمبود برخی اقلام خوراکی از جمله روغن جامد در برخی از مناطق پاکدشت، برخی از فروشندگان سودجو اقدام به فروش اجباری برخی از کالاهای خود به مردم کردند که این امر تخلفی آشکار است و با آن برخورد می‌شود.

وی افزود: حق انتخاب کالا یکی از مهمترین حقوق مصرف کنندگان است که همواره از سوی قانونگذار بر آن تاکید می‌شود.


آبگرفتگی معابر سطح فرون‌آباد پاکدشت برطرف شد
شهردار شهر فرون آباد از توابع شهرستان پاکدشت گفت: بر اثر بارش شدید باران طی دو روز گذشته، بخش‌هایی از شهر دچار آبگرفتگی شد که با حضور به موقع عوامل شهرداری، این مشکل در کمترین زمان برطرف شد.

کوروش میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهر فرون‌آباد در ضلع جنوبی محور امام رضا(ع) و ارتفاعات موسوم به چهل‌قز و سنگتراشان واقع شده و این امر باعث می‌شود تا در هر بار بارش نزولات جوی، حجم زیادی از آب که با مقادیر بسیاری از زباله پلاستکی همراه است، به سمت این شهر حرکت کند.

وی گفت: عبور کانال انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران از داخل فرون‌آباد نیز به افزایش میزان ورودی آب به سمت این شهر منجر می‌شود که تلاش شده تا در فصل تابستان با نصب بلوک سیمانی و لایروبی کانال، ظرفیت انتقال آب افزوده شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای امروز در مناطقی از شهر فرون‌آباد آبگرفتگی‌هایی رخ داده بود که با حضور به موقع عوامل شهرداری این مشکل برطرف شد.

میرزایی اظهار کرد: با توجه به اخطاریه‌های سازمان هواشناسی و مدیریت بحران استانداری تهران و فرمانداری پاکدشت، شهرداری فرون‌آباد در آماده‌باش کامل به سر می‌برد تا در برابر هر گونه سیل مقابله کند.

پاکدشت با دو بخش مرکزی و شریف آباد و سه شهر فرون آباد، پاکدشت و شریف آباد در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =