۱۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به نهادهای حمایتی خمین تخصیص یافت

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: ۱۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزا امسال به نهادهای حمایتی این شهرستان تخصیص یافت.

« احمد طهرانی » روز یکشنبه در کارگروه اشتغال خمین افزود: ۷۵ میلیارد ریال از این تسهیلات به کمیته امداد اماک خمینی (ره) و بقیه به بهزیستی این شهرستان تخصیص یافته است.
وی بیان کرد: این نهادهای حمایتی تاکنون بیش از ۹۰ درصد تسهیلات اشتغالزایی تخصیص یافته را جذب کردند و انتظار می رود تا ۲ ماه آینده مجموع تسهیلات متقاضیان پرداخت شود.
فرماندار خمین یادآور شد: ۸۳ درصد از اعتبارات تخصیص یافته به کمیته امداد شهرستان به منظور پرداخت تسهیلات به مددجویان این نهاد حمایتی پارسال جذب شد و بهزیستی این شهرستان موفق به جذب کامل اعتبارات تخصیصی شد.
طهرانی با تاکید بر حفظ اشتغال موجود در شهرستان گفت: تسهیلات با کارمزد چهار درصد انحراف کمتری نسبت به تسهیلات کلان با کارمزد ۱۸ درصد یا بیشتر دارد.
وی اضافه کرد: آمار بالای بیکاری در خمین به دلیل نبود شغل برای دانش آموختگان مراکز آموزش عالی است و شهرستان برای مشاغلی که نیاز به نیروی کارگر دارند با مشکل نیروی انسانی ماهر مواجه است.
فرماندار خمین افزود: علت قرار گرفتن این شهرستان در مناطق کمتر توسعه یافته، جذب اعتبارات و امکانات در این خطه است.
طهرانی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی دانست و بیان کرد: دولت تدبیر و امید بستر سرمایه گذاری در زادگاه امام راحل را فراهم کرد و بهره‌برداری از پتروشیمی و خودروسازی نوید بخش صنعتی شدن خمین است.
فرماندار خمین گفت: بستر برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور مهارت آموزی به نیروهای جویای کار بومی، متناسب با نیاز صنایع تازه تاسیس در این شهرستان وجود دارد.  
در این کارگروه مشکلات تامین برق و آب برای یک واحد صنعتی بررسی شد.
خمین در جنوب استان مرکزی است و دارای بالاترین آمار بیکاری پس از شهر اراک است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =