تئاتر بچه های مسجد پویا و بالنده است

کرج - ایرنا - مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی با اشاره به بالندگی و پویایی تئاتر بچه های مسجد در کشور گفت: این ظرفیت هنری به عنوان جریانی پویا می تواند به تئاتر متعهد جانی دوباره بخشد.

کوروش زارعی روز یکشنبه در  نشست با سرپرست حوزه هنری البرز درکرج به اهمیت تئاتر بچه های مسجد اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی ظرفیت های بالایی در خلق آثار هنری دارد که ما باید با کشف استعدادهای تازه از میان نوجوانان در تقویت هنر متعهد تلاش کنیم.

این هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون اظهار داشت: تئاتر بچه های مسجد نباید رها شود ضمن آنکه برای ما فقط آموزش و تربیت تئاتری ملاک نیست زیرا ما می خواهیم اعضای تئاتر بچه های مسجد که یک جریان مردمی است پرورش انقلابی و اسلامی داشته باشند.

وی با بیان اینکه جنبه پرورش هنرمند متعهد از منظر انقلابی آن برای ما اهمیت بیشتری دارد، گفت:  سال گذشته ۶۸ متن نمایشی از 2 جشنواره تئاتر و گلدسته ها تولید کردیم که «قاب دوستی» نوشته مهدی فتحی از استان البرز  یکی از این نمایشنامه ها است که در آینده این آثار در یک مجموعه چاپ و به دست مربیان تئاتر مساجد خواهد رسید.

 محمد مهرابی سرپرست حوزه هنری البرز در این نشست گفت: ما  در استان البرز تئاتر بچه های مسجد را یک اهمیت می دانیم که در این زمینه تلاش هایی شده است اما می دانیم کافی نیست و باید در حوزه آموزش و پرورش استعدادهای تازه، بیشتر تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: استان البرز سرشار از پتانسیل های هنری خاصه در حوزه نمایش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =