۶۰ شکارچی متخلف امسال در اقلید فارس دستگیر شدند
۶۰ شکارچی متخلف در اقلید دستگیر شدند

شیراز - ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید گفت : ۶۰ متخلف شکار وصید امسال در مناطق زیست محیطی این شهرستان دستگیر شدند که از این متخلفان ۳۱ قبضه سلاح به دست آمده است.

علی بخش نجاتی، روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری با گشت و کنترل های مداوم ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان این متخلفان دستگیر شده اند.

نجاتی ادامه داد: سلاح های کشف شده از نوع ساچمه زنی بود و همچنین تعداد ۳ راس بز و پازن کوهی، لاشه ۳۵ قطعه کبک، یک راس گراز و ۶۷۳ قطعه ماهی کپور از متخلفان کشف و ضبط شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید افزود: پرونده متخلفان جهت ادامه مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

بر اساس قانون، هرگونه صدور پروانه شکار و صید منوط به ثبت نام و درج اطلاعات متقاضی در سامانه شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست است.

این اقدام برای کاهش مراجعات، کاهش ضریب خطا دراعمال محرومیت ها، دسترسی به بانک اطلاعات متخلفان شکار و صید در کشور ثبت پروانه های صادره، ثبت دفاتر شناسایی شکارچیان و روند تمدید آنهاست.

 شهرستان اقلید در فاصله  ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز دارای مناطق شکار ممنوع بصیران با وسعت ۹۲ هزار هکتار و شکار ممنوع کوه خرسی با وسعت ۶۲ هزار هکتار همچنین تالاب کافتر، سد ملاصدرا و بیشه آسپاس است.

اخبار مرتبط