امام جمعه آستارا: بسیج برای رفع مشکلات مردم پیشگام باشد

آستارا - ایرنا - امام جمعه بندر مرزی آستارا از نیروهای بسیجی این شهرستان خواست، در کنار مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی، عمرانی و بهداشتی مردم در ایام پیشگیری از کرونا پیشگام باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز یکشنبه در دیدار با جمعی از فرماندهان بسیج در دفتر امام جمعه آستارا اظهار کرد: پایگاه های بسیج باید به مرکز تصمیم ساز رفع مشکلات تبدیل شوند و افزایش گروه های جهادی ضروری است.

وی بیان کرد: تربیت نیروهای بسیجی با تکیه بر روحیه جهادی  و ارائه ایده و طرح خلاقانه و استفاده از ظرفیت روحانیان مساجد باید در دستور کار پایگاه های مقاومت قرار گیرد.

وی ادامه داد: فرماندهان پایگاه های بسیج به خرد جمعی و همت همگانی ارزش قائل شوند و استفاده از ظرفیت خیران برای تامین بسته های معیشتی و ضدعفونی اماکن و معابر مورد توجه نیروهای بسیج باشد.

 امام جمعه آستارا گفت: تفکر و روحیه بسیجی همواره  راهگشا بوده و ترویج آن نیاز امروز جامعه است و مسئولان، با روحیه جهادی و بسیجی و با تکیه بر توان داخلی مسائل اقتصادی را حل کنند.

 حافظ نیا بیان کرد: بسیجیان هشت سال دفاع مقدس با تبعیت از راه حضرت سیدالشهدا (ع) نهضت کربلا را زنده کردند و فرد بسیجی نباید در برابر مسائل اجتماعی و فرهنگی از خود سلب مسئولیت کند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم در این دیدار گفت: استفاده از ظرفیت نیروهای جوان در گام دوم انقلاب اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و از این رو بیشتر فرماندهان از بین نیروهای جوان هستند.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: غربالگری خانه به خانه برای پیشگیری از شیوع کرونا، ویزیت رایگان بیماران و گشت های محله محور با هدف مقابله با ناهنجاری های اجتماعی در دستور کار بسیج آستاراست.

۳۰ آبان تا ۶ آذرماه هفته بسیج است.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده است و در کشور ما نیروهای بسیجی در کنار خیران و بخش دولتی، برای حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا تلاش و مساعدت می کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =