کسب رتبه عالی مدیریت بحران کشور برای چهارمین سال متوالی

تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت بحران از کسب رتبه عالی این سازمان در ارزیابی عملکرد سازمان اداری و استخدامی کشور برای چهارمین سال متوالی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار اظهار داشت: براساس مکاتبه مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور و خروجی پرتال سامانه مدیریت عملکرد سازمانی (تسما) در ارزیابی انجام شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور از عملکرد سال ۹۸ دستگاه های دولتی، سازمان مدیریت بحران کشور موفق به کسب رتبه عالی شد.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد سازمان در ارزیابی چهار سال گذشته بر اساس امتیاز کسب شده در سطح عالی قرار گرفته است، به عوامل موثر بر اثربخشی سیستم‌های ارزیابی عملکرد اشاره کرد و گفت: بر اساس اهداف تعریف شده در سازمان مدیریت بحران کشور ارزشیابی عملکرد و درونداد گسترده کارکنان و مدیران با برنامه‌ریزی دقیق و بازبینی مستمر عملکرد و ارایه بازخورد به کارکنان درباره چگونگی ارتقاء عملکرد، به طور مداوم انجام می شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به تلاش برای دقت بیشتر در تعریف و اندازه‌گیری ابعاد عملکرد دستگاه های خدمت رسان در عرصه مدیریت بحران کشور بر اساس قانون جدید سازمان اشاره کرد و افزود: حتی المقدور تعریف ابعاد عملکرد بوسیله ترکیب کارها با جنبه‌های مختلف نظیر: کیفیت، کمیت، مناسبت و بجا بودن در ارزشیابی عملکرد و رشد حرفه‌ای کارکنان در نظر گرفته خواهد شد.

نجار تعیین دقیق شاخص های اختصاصی قابل اندازه گیری، تماس و بررسی و تایید عملکرد استانداری ها و فرمانداری های سراسر کشور و همچنین تحلیل درست و ارائه چکیده مدیریتی قابل پذیرش برای ارزیابان سازمان اداری و استخدامی کشور را از جمله فرایند های انجام شده در این زمینه دانست و اظهار داشت: کارکنان بازخورد کافی و مداومی را از منابع مختلف دریافت می‌کنند که آگاهی لازم از موقعیت خود در ارتباط با عملکرد مورد انتظار را حاصل کنند.

وی افزود: موضوعات ارزیابی شده ادارات کل مدیریت بحران استانداری های سراسر کشور در سال ۹۸ شامل پیگیری احداث و تکمیل پایگاه های چند منظوره بحران، پیگیری و ارزیابی مقاوم سازی مدارس و بافت فرسوده روستایی، توانمند سازی و آموزش سازمان های مردم نهاد و داوطلب مردمی اجرای دوره های آموزشی بود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه استمرار موفقیت امری خطیر و به مراتب ارزشمند تر از کسب آن خواهد بود، افزود: آموزش مدیران و کارشناسان ذیربط مدیریت بحران و مستند سازی حوادث و بررسی و ارزیابی خسارات وارده ناشی از مخاطرات طبیعی همراه با تدوین طرح ها و پروژه های بهبود و اجرای برنامه های عملیاتی از عوامل پیشرفت و بهبود عملکرد در ارزیابی عملکرد سازمان در سال جاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =