انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری تهران غیرحضوری شد

تهران- ایرنا- مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران اعلام کرد: همزمان با موج جدید شیوع ویروس کرونا امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری به صورت برخط از طریق کارتابل شهروندی در «سامانه تهران من» فراهم شد.

به گزارش ایرنا از معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد سلیمی روز یکشنبه در خصوص امکان معرفی مهندس طراح معماری گفت: مطابق قانون نظام مهندسی ساختمان، انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری توسط (مالک/ متقاضی) صدور پروانه صورت می گیرد، بدین جهت در راستای فرآیند هوشمندسازی و به منظور رفاه حال شهروندان تهرانی و تسریع در امور، امکان  انتخاب و معرفی  مهندس طراح معمار از طریق کارتابل شهروندی مالکین در «سامانه تهران من» فراهم شد.

وی افزود: از این رو دیگر نیازی به مراجعه حضوری مالک نبوده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir  و با استفاده از نام کاربری شهروندی خود اقدام به ثبت اعتراض و دفاعیه کنند.

سلیمی ادامه داد: در صورتیکه متقاضی فاقد حساب کاربری شهروندی باشد، ابتدا باید در سامانه «تهران من» (my.tehran.ir)  ثبت نام کرده و پس از دریافت پیامک حاوی نام کاربری و رمز ورود برای ثبت تعهدنامه صیانت از نام کاربری، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کند.

وی تأکید کرد: بعد از تأیید تعهدنامه در دفتر خدمات الکترونیک شهر، (مالک/ متقاضی) می تواند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir  و ورود با نام کاربری شهروندی خود، اقدام به انتخاب مهندس طراح معماری کند.

مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران، گردش کار صدور انواع پروانه ساختمانی را سه مرحله عنوان کرد و افزود: مرحله اول: تشکیل پرونده، ثبت درخواست تا صدور نقشه، مرحله دوم: ارائه نقشه های معماری توسط مالک، صدور و پرداخت فیش عوارض و مرحله سوم: تکمیل مدارک و صدور پروانه است.

وی خاطرنشان کرد:‌ متقاضیان پروانه ساختمانی می‌توانند مهندس طراح خود را که دارای شماره امضاء شهرسازی بوده و صلاحیت و ظرفیت لازم متناسب با پروانه ساختمانی مورد درخواست را دارد از طریق سامانه تهران من معرفی کرده و پس از تأیید وی، از سوی دفاتر خدمات الکترونیک شهر، مراحل تکمیلی صدور پروانه خود را  به صورت برخط پیگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها