ولادت در خراسان جنوبی ۳.۸ درصد کاهش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: هفت هزار و ۷۷۷ مورد ولادت در ۶ ماه نخست امسال به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۸ درصد در استان کاهش یافته است.

علیرضا مهرآور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد پنج هزار و ۲۴۰ مورد ولادت شهری و ۲ هزار و ۵۳۷ مورد ولادت روستایی بوده است و این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ نیز هشت درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: از مجموع ثبت هفت هزار و ۷۷۷ مورد ولادت در استان خراسان جنوبی، چهار هزار و ۷۷ پسر و سه هزار و ۷۰۰ دختر بوده که نسبت جنسی ولادت در استان ۱۱۰ است یعنی به ازای هر ۱۱۰ نوزاد پسر، ۱۰۰ نوزاد دختر متولد شده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: ۶ ماه نخست امسال بیشترین ولادت با افزایش ۹.۵ درصدی در شهرستان بشرویه به ثبت رسید و کمترین تولد با ۱۵.۵ درصد کاهش در شهرستان نهبندان به ثبت رسیده است.

افزایش مرگ و میر در خراسان جنوبی 

وی همچنین از افزایش ۷.۸ درصدی آمار مرگ و میرها در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۲ هزار و ۱۱۳ مورد واقعه فوت در استان به ثبت رسیده که از این تعداد هزار و ۱۵۵ مورد در شهرها و ۹۵۸ مورد در روستاهای استان رخ داده است.

مهرآور اظهار داشت: بیشترین فراوانی نام‌ها در گروه پسران به ترتیب ابوالفضل، امیرحسین، امیرعلی، حسین و علی و در گروه دختران فاطمه، فاطمه زهرا، زینب، حلما و ریحانه بوده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۵۸۸ هزار و ۳۷۵ نفر واجد شرایط کارت هوشمند ملی در استان داریم افزود: تاکنون ۹۶.۰۴ درصد مردم استان نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی ثبت‌نام کردند که این رقم حدود سه درصد از متوسط کشوری بیشتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha