پوتین: نظام انتخاباتی آمریکا مساله‌دار است

مسکو - ایرنا - ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه گفت که در نظام انتخاباتی آمریکا مشکلاتی وجود دارد اما تغییر این نظام کهنه فقط کار خود آمریکایی ها است.

به گزارش ایرنا، پوتین روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی سراسری روسیه گفت: کاملا بدیهی است و این برای همه جهان آشکار است و آمریکایی ها نیز به این نتیجه رسیده اند که در نظام انتخاباتی آمریکا مسائل وجود دارد و باید تغییراتی در آن صورت گیرد.  

وی با بیان اینکه مردم و پارلمان و رئیس جمهوری آمریکا باید به این تغییرات در نظام انتخاباتی این کشور بپردازند، اظهار کرد: اگر از این وضعیت انتخاباتی کشور خود رضایت دارند، مساله خودشان است.

 پوتین به عنوان یکی از نواقص انتخابات آمریکا به نظام انتخاب الکترال ها در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشاره کرد و گفت: اگر در ایالتی در آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری یکی از دو نامزد اکثر آرای الکترال های ایالت را به دست آورد آرای همه الکترال ها به او داده می شود.

وی افزود: تاکنون در تاریخ آمریکا سه بار رئیس جمهوری انتخاب شده است که با تعداد بیشتر آرای الکترال ها برگزیده شده و به این الکترال ها شمار کمتری از رای دهندگان رای داده بودند.

رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از این نظام گفت: آیا این دموکراسی است؟

 وی خاطرنشان کرد که یکی از روسای جمهور آمریکا به او گفته است که به این نظام انتخاباتی کشور خود عادت کرده اند.

پوتین تصریح کرد که این روند برگزاری انتخابات در آمریکا به هیچکس در این کشور اجازه نمی دهد به نواقص در سیستم های سیاسی کشورهای دیگر ازجمله در قوانین انتخابات سایرین انتقاد کنند.

رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: روسیه همیشه با مداخله در امور داخلی خود آنچه که از سوی آمریکا در مورد این کشور رخ می دهد مخالفت می کند.  

روسیه در تبریک نامزد برنده انتخابات در آمریکا عجله نمی کند

پوتین خاطرنشان کرد که روسیه با احترام در مورد ترامپ رئیس جمهور کنونی و جو بایدن رفتار می کند و در اینجا هیچ مساله ای برای روسیه وجود ندارد.  

 رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که کشورش در تبریک گفتن به نامزد برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عجله نمی کند و تبریک گفتن به شخص برنده پس از حل و فصل همه مسائل حقوقی در انتخابات ممکن خواهد بود. آنچه که مربوط به تبریک گفتن دیگر کشورها می شود این موضوع به خود آنها مربوط می شود و همه سیاستمداران باتجربه هستند.

وی این را نیز گفت که دولت روسیه آماده است تا با هر شخصی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود همکاری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =