۱۵ واحد صنفی متخلف در خوی پلمب شد

ارومیه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خوی گفت: از زمان آغاز دور جدید محدودیت‌های کرونایی تاکنون، ۱۵ واحد صنفی متخلف در این شهرستان که این محدودیت‌ها را رعایت نکردند، پلمپ شدند.

حسین سرشار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد واحد صنفی متخلف پس ۹۷۳ مورد بازدید از صنوف مختلف توسط بازرسان این دانشگاه و اتاق اصناف این شهرستان شناسایی و پلمب شدند.

وی ادامه داد: از مجموع واحدهای پلمپ‌شده ، پنج مورد به مربوط به صنوف حوزه تهیه و توزیع مواد غذایی و مواد بهداشتی و ۱۰ مورد نیز در حوزه اصناف بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خوی اضافه کرد: هشت تیم مشترک با حضور اعضای ستاد پلمب متشکل از نماینده دانشگاه، اتاق اصناف و اداره اماکن عمومی و ۲۴ نفر بازرس مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی هم‌اکنون در سطح این شهرستان فعال هستند.

سرشار افزود : این تیم‌های گشت همه‌روزه و به صورت ۲۴ ساعته اماکن عمومی و خصوصی را زیرنظر دارند و با واحدهای صنفی متخلف برخوردهای قانونی لازم را انجام می‌دهند.

وی با درخواست از صاحبان صنوف مختلف در همراهی با ستاد کرونا جهت ریشه‌کنی این بیماری گفت: از تمامی واحدهای صنفی مشمول محدودیت درخواست می‌شود برای رعایت مصوبات این ستاد با مسوولان همراهی کنند تا با مشکل پلمپ و برخورد قانونی مواجه نشوند. 

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا از  اسفند سال گذشته در کشور و آذربایجان‌غربی شیوع یافته و ده‌ها هزار نفر را در این استان به این بیماری مبتلا کرده است.

همزمان با افزایش شیوع کرونا در کشور محدودیت‌های جدیدی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا در تمامی استان‌های کشور و به تبع آن آذربایجان‌غربی از روز گذشته اول آذرماه وضع شده است.

هم‌اکنون ۱۰ شهر آذربایجان‌غربی شامل ارومیه، پلدشت، چایپاره، خوی، شوط، سلماس، اشنویه، سردشت، میاندوآب و نقده در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و وضعیت شهرهای ماکو، چالدران، مهاباد، بوکان، تکاب، شاهین‌دژ و پیرانشهر نیز نارنجی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =