صعود ورزشکار مراغه‌ای به یک چهارم نهایی آمادگی جسمانی جوانان جهان

مراغه - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان مراغه از صعود امیر محمد شبستری فام ورزشکار مراغه ای فعال در رشته ورزشی سپک تاکرا به مرحله یک چهارم نهایی فستیوال مجازی آمادگی جسمانی جوانان جهان خبر داد.

مهدی نوایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نخستین دوره رویداد جهانی اتحاد از طریق ورزش (United Through Sport) در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و تحت نظارت و تایید کمیته بین المللی المپیک و به صورت مجازی با حضور ورزشکاران برتر نوجوان و جوان فدراسیون‌های بین المللی مورد تایید IOC و «اسپورت اکورد» از تاریخ ١٠ آبان با حضور ورزشکاران مطرح و ملی پوش بین سنین ١٠ الی ١٨ سال از رشته‌های مختلف ورزشی آغاز شده و تا ١٠ دی ماه ادامه خواهد داشت.
وی گفت: در رشته ورزشی سپک تاکرا از کشورمان هفت ورزشکار دختر و پسر منتخب به ستاد برگزاری این جشنواره معرفی و در بخش «MAX FIT» ثبت نام کردند که در پایان دور مقدماتی و پس از بازبینی فیلم‌های ارسالی توسط داوران کمیته بین المللی المپیک امیر محمد شبستری فام از مراغه به همراه اهورا نصرتی از کرمانشاه و موژان عابد از جزیره کیش توانستند با پشت سر گذاشتن رقبا به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کنند.
نوایی افزود: در این مرحله این سه ملی پوش زیر ۱۸ سال سپک تاکرا باید با ٢۶۵ ورزشکار از سرتاسر جهان رقابت کنند تا بتوانند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنند.
وی اضافه کرد: در بخش MAX FIT، هفتصد ورزشکار از سرتاسر جهان در دور مقدماتی با هم رقابت کردند.
رییس اداره ورزش و جوانان مراغه اضافه کرد: همچنین امیرمحمد شبستری‌ فام در شهریورماه امسال همزمان با برگزاری اردوهای تیم ملی سِپَک تاکرا، توانست رکورد کشوری بغل پا زدن با توپ سپک تاکرا را به نام خود ثبت کند.
نوایی گفت: این ورزشکار عضو تیم ملی جوانان توانست در ۱۰۰ دقیقه با توپ سپک تاکرا هشت هزار و ۱۳۴ بار بغل پا بزند.
به گزارش ایرنا، شهرستان مراغه یکی از قطب های قهرمانی ورزش سپک تاکرا در کشور بوده و امیرمحمد شبستری فام با ۱۷ سال سن فعالیت ورزشی خود را از سال ۹۲ در باشگاه عبدی مراغه آغاز کرده است.
این ورزشکار ۵ دوره به اردوی تیم ملی دعوت شده و هم‌اکنون عضو تیم ملی جوانان زیر ۱۸ سال است.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =