خاجی به فیصل مقداد و بشار الجعفری تبریک گفت

تهران- ایرنا- دستیار ارشد وزیر امور خارجه با ارسال پیام‌های تبریک جداگانه، انتصاب وزیر و قائم مقام جدید وزارت امور خارجه سوریه را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با ارسال پیامی انتصاب «فیصل مقداد» را به سمت وزیر امور خارجه سوریه تبریک گفت.

وی در پیام دیگری، انتصاب «بشار الجعفری» قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه را به وی تبریک گفت. 

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در این پیام‌ها اراده جمهوری اسلامی ایران جهت تعمیق روابط و همکاری‌های فیمابین با سوریه را یادآور شد. 

خاجی همچنین بر همکاری بر دو کشور برای تقویت صلح و ثبات در این کشور تاکید کرده است.

به گزارش ایرنا، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه روز گذشته در احکامی جداگانه، فیصل مقداد را به عنوان وزیر امور خارجه، بشار الجعفری را معاون او و بسام صباغ را نیز به عنوان سفیر و نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تعیین کرد.

فیصل مقداد در سال ۱۹۹۵ به هیات دائمی سوریه در سازمان ملل متحد رفت و در آنجا در کمیته‌های مختلف این سازمان فعالیت کرد و در بسیاری از کنفرانس‌های بین‌المللی به نمایندگی از سوریه حضور داشت. 

وی در سال ۲۰۰۳ به سمت سفیر و نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل منصوب شد و به این ماموریت تا سال ۲۰۰۶ ادامه داد تا اینکه در همین سال با انتخاب ولید المعلم به عنوان وزیر امور خارجه سوریه و برکناری عبدالحلیم خدام، به عنوان معاون وزیر امور خارجه سوریه برگزیده شد. 

ولید المعلم معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور ۲۶ آبان ماه درگذشت.

وی از سال ۲۰۰۶ تصدی وزارت امور خارجه سوریه را برعهده داشت.

المعلم ۷۹ ساله همچنین به مدت ۱۰ سال سفیر سوریه در آمریکا بود.

بشار الجعفری هم که به سمت معاون وزیر امور خارجه سوریه منصوب شده از سال ۲۰۰۶ تاکنون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بود.

الجعفری فعالیت خود را در وزارت امور خارجه از سال ۱۹۸۰ آغاز کرد. وی در سال‌های ۱۹۹۷-۱۹۹۸ در سفارت سوریه در فرانسه مشغول به کار بود.

وی از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ نیز کاردار سفارت سوریه در اندونزی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار سیاست