مرحوم راستگو مطالب دینی را برای کودکان هنرمندانه بیان می‌کرد

تهران - ایرنا - انجمن تخصصی کودک و رسانه با تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو تصریح کرد: او مطالب مختلف دینی را برای کودکان و نوجوانان هنرمندانه و با بیان بسیار شیرین تفهیم می‌کرد.

به گزارش گروه فرهنگ ایرنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمدحسن راستگو از مربیان و کارشناسان حوزه کودکان و نوجوانان روز یکشنبه (دوم آذرماه ۹۹) در قم دار فانی را وداع گفت.

انجمن تخصصی کودک و رسانه در پیامی با تسلیت در گذشت حجت الاسلام راستگو، تصریح کرد:‌ ایشان الحق و الإنصاف از بهترین‌ مبلغان دینی خصوصاً در حوزه‌ کودکان و نوجوانان بودند و عمر خود را در این راه صرف کرد.

در پیام این انجمن با اشاره به تلاش‌های مرحوم راستگو در تفهیم مطالب دینی برای کودکان آمده است:‌ ایشان هنرمندانه و با بیان بسیار شیرین در تفهیم مطالب مختلف دینی به کودکان و نوجوانان اهتمام ورزیدند.

مرحوم راستگو معلمی صاحب سبک، نوآور و هنرمند بود
محسن حاجی میرازیی وزیر آموزش و پرورش در حساب توییتری خود با تسلیت در گذشت حجت الاسلام محمد حسن راستگو، او را «معلمی تمام‌عیار، خلاق، نوآور، هنرمند، دلسوز، محبوب و بسیار پر تلاش توصیف کرد که به دیدار خدا شتافت. 

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مرحوم ⁧‫راستگو‬⁩ را از سال‌های قبل از پیروزی انقلاب می‌شناختم او در ⁧‫آموزش‬⁩ کودکان و نوجوانان سرآمد و صاحب‌سبک بود، فقدانش سنگین و غمبار است. خدایش رحمت کناد و با ⁧‫معلمان‬⁩ بزرگ الهی محشور فرماید.

راستگو مانند پیامبر (ص) با مردم هم‌نشین و با کودکان همکلام شد

پرویز اسماعیلی سفیر ایران در کرواسی در پیامی حجت الاسلام ⁧‫محمدحسن راستگو‬⁩ را «خطیب صدیق » توصیف کرد و درگذشت وی را تسلیت گفت.

سفیر ایران در کرواسی در پیام توییتری خود نوشت: رحمت خدا بر مردی که حرمت و قدر «لباس دین» را به درستی شناخت؛ مانند پیامبر (ص) با مردم هم‌نشین و با کودکان همکلام شد و آن‌ها را مهربانانه تربیت کرد؛ و معلمی را که به درستی «شغل انبیاء» است، با دنیا عوض نکرد.

راستگو، راوی صادق و صمیمی بچه‌های ایران اسلامی

علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما نیز در پیامی نوشت: درگذشت حجت الاسلام محمدحسن راستگو، راوی صادق و صمیمی بچه‌های ایران اسلامی را تسلیت می‌گویم.
وی افزود: این روحانی وارسته با ابتکارهای خویش در حوزه تعلیم و تربیت به چهره ای ماندگار میان نسل های بعد از انقلاب اسلامی تبدیل شد.
 

حجت الاسلام راستگو سال های متمادی به ‌عنوان کارشناس در برنامه‌های متنوع تلویزیونی حضور داشت و برای کودکان و نوجوانان مسائل دینی و مذهبی را تبیین می کرد.

او در سال ۱۳۳۲ هجری شمسی در شهر مشهد به دنیا آمد. سال دوم دبیرستان وارد حوزه علمیه مشهد و سپس برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شد.

حجت الاسلام راستگو مبتکر برنامه ویژه تعلیم و تربیت کودکان ونوجوانان به صورت کلاس، اردو، دروس کلاسیک برای مربیان پرورشی، مراکز تربیت معلم و حوزه های علمیه و صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران بود و به همین دلیل، محبوبیت فراوانی در میان خانواده ها داشت.

تحقیقات او در زمینه های عقاید، تعلیم و تربیت، روانشناسی، اخلاق، احکام، تاریخ، قصص قرآن، قصص کودکان ونوجوانان، مشاوره و راهنمایی، تفسیر قرآن، مسائل اجتماعی، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، شعر و برنامه ریزی درسی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار فرهنگ