یک درصد دانش‌آموزان گلستان امکانات آموزش مجازی ندارند

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به افزایش عادلانه امکانات آموزشی در استان گفت که در حال حاضر فقط یک درصد دانش‌آموزان گلستان به امکانات آموزش مجازی دسترسی ندارند که تلاش برای رفع این کمبود در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: آموزش این دانش آموزان از طریق شیوه‌های دیگر مانند تلویزیون یا بسته‌های درسی حضوری انجام می شود.

وی به ضرورت برخورداری همه دانش آموزان گلستان از امکان آموزش مجازی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۸۱ دانش‌آموز استان به دلیل نداشتن امکاناتی مانند تبلت از آموزش راه دور محروم هستند که کمک خیرین برای تامین این وسایل می تواند مشکلات را تا حد زیادی برطرف کند.

استاندار گلستان افزود: براساس طرح ارتقای پوشش تحصیلی، سه هزار و ۱۴۸ دانش‌آموز استان بازمانده از تحصیل بودند که با پیگیری‌های انجام شده ۵۷۲ نفر از آنها به کلاس‌های درس بازگشتند.

گفتنی است شیوع کرونا منجر به تعطیلی مدارس و تداوم جریان آموزش در فضای مجازی شد اما برخی دانش آموزان کشور از جمله در گلستان به علت نداشتن تجهیزات آموزشی هوشمند نتوانستند به شاد (شبکه اجتماعی دانش‌آموزان) بپیوندند.

گلستان ۳۶۲ هزار دانش آموز؛ حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه و ۲۳ هزار معلم دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها