سفیر ارمنستان با عراقچی درباره تحولات قره‌باغ رایزنی کرد

تهران- ایرنا- سفارت‌ ارمنستان در تهران از دیدار سفیر این کشور در ایران با معاون سیاسی وزیر امور خارجه درباره توافق اخیر ایروان، مسکو و باکو برای پایان درگیری‌ها بر سر قره‌باغ خبر داد.

به گزارش ایرنا، سفارت ارمنستان در تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «آرتاشس تومانیان» سفیر جمهوری ارمنستان در تهران با «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

سفارت ارمنستان درخصوص موضوعات مورد رایزنی در این دیدار اعلام کرد: تومانیان در این دیدار در مورد شرایط ایجاد شده در ارمنستان و قره‌باغ پس از پذیرش بیانیه سه جانبه سران کشورهای ارمنستان، آذربایجان و روسیه و آخرین تحولات مربوطه، توضیحاتی ارائه کرد. 

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: طرفین در ارتباط با حل مناقشه قراباغ و روندهای مربوط به آن در دوران پسا جنگ، شرکت نیروهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و نقش‌آفرینی احتمالی آنان در آینده به تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این اطلاعیه در این دیدار ظرفیت‌های همکاری‌های توافق شده و در راستای منافع متقابل ارمنستان - ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  طرفین در این دیدار بر ضرورت حفظ و تحکیم ارتباط دائم و برگزاری نشست‌های مشورتی بین نهادهای دولتی و اقشار جامعه و نیز در راستای فعال کردن بیش از پیش امور مشترک در زمینه‌های همکاری جاری فیمابین ابراز اطمینان کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار سیاست