۲۰ هکتار از اراضی ملی فیروزکوه از ید متصرفان خارج شد

تهران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه اعلام کرد: با هدف حفظ انفال و عرصه های ملی، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۰ هکتار اراضی ملی این شهرستان از ید متصرفان خارج شده است.

به گزارش ایرنا از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، عباس قاسمی با بیان این مطلب افزود: ۱۳ هکتار از این اراضی تصرف شده در اجرای ۱۲ فقره حکم قطعیت یافته قضائی و مابقی در راستای اجرای ۲۳ فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با اخذ دستور مقام قضائی بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده است.

وی اظهار کرد: عملیات رفع تصرف از این اراضی با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه و همکاری نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمده و تمامی دیوارکشی ها، فنس کشی ها و بناهای ایجاد شده مورد تخریب قرار گرفته است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه عرصه های ملی و منابع طبیعی را جزو ثروت عمومی برشمرد و تصریح کرد: عرصه های منابع طبیعی متعلق به نسل حاضر و نسل های آینده است که از این رو حفظ این منابع ارزشمند یک ضرورت انکار ناپذیر است.

قاسمی ادامه داد: بنابر تعامل مناسب بین منابع طبیعی، مقامات قضائی و نیروی انتظامی و همچنین رصد و پایش عرصه های ملی توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، شرایط نا امنی برای سودجویان و فرصت طلبان فراهم شده است و بدون هیچ اغماضی با متخلفان و متعرضان به انفال برخورد قانونی صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۴ هزار نفر در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

این شهرستان نقطه اتصال سه استان تهران، مازندران و سمنان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =