تجهیزات مصرفی کمانداران با کمک کمیته ملی المپیک سفارش داده شده است

تهران-ایرنا-  مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان گفت: با استفاده از کمک نقدی کمیته ملی المپیک، تجهیزات مصرفی مورد کمانداران سفارش داده شده است.

امید نجاری روز یکشنبه در حاشیه برگزاری چهارمین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی ریکرو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه ارسال تجهیزات مصرفی از خارج کشور به داخل بسیار زمان بر شده و به همین دلیل نمی توانیم تجهیزات خریداری شده را سریع در اختیار کمانداران قرار دهیم.

 وی اظهار امیدواری کرد؛  که هر چه زودتر و قبل از سال جدید و شروع رقابت ها بتوانند تجهیزات مصرفی مورد نیاز را در اختیار کمانداران قرار دهند.

نجاری در پاسخ به اینکه چرا تمرینات تیم کامپوند همزمان با اردوی تیم ملی ریکرو  آغاز نشده است، گفت: قرار بود همچون سه مرحله قبلی اردوی این دو تیم به طور همزمان اما در جزیره قشم برگزار شود، اما متاسفانه به دلیل قرمز بودن شرایط جزیره قشم امکان برگزاری اردو به صورت همزمان میسر نشد و قرار شد فعلا کمانداران ریکرو  که که خود را برای مسابقات انتخابی المپیک آماده می کنند در تهران تمرینات خود را  دنبال کنند.

 مدیر تیم های ملی تیراندازی با کمان همچنین افزود:  در صورتی که شرایط به حالت بهتری برگردد به طور قطع این مرحله بعدی هر دو تیم و در قشم تمرینات خود را دنبال خواهند کرد.

وی در خصوص وضعیت آمادگی کمانداران گفت:  با توجه به صحبت‌هایی که با کادر فنی و مربیان تیم داشتیم خوشبختانه کمانداران در شرایط خوبی قرار دارند و اگر روند آماده‌سازی آنان بدون مشکل ادامه یابد با امادگی ایده آل راهی رقابت های جام جهانی و کسب سهمیه خواهند شد.

نجاری با اشاره به اینکه براساس برنامه کادر فنی ، همه ماهه تا اردیبهشت ماه، یک مرحله اردوی آمادگی برای کمانداران برگزار می شود، اصافه کرد: براساس تقویم فدراسیون جهانی هیچ مسابقه ای تا پایان سالبرگزار نمی شود و طبق برنامه ما کمانداران در ۲ مرحله از رقابت های جام جهانی سال ۲۰۲۱ شرکت می کنند.

وی تصریح کرد : کمانداران ما در مرحله دوم جام جهانی به میزبانی چین که اردیبهشت ماه برگزار می شود و مسابقات مرحله سوم به میزبانی فرانسه که خرداد ماه است، شرکت خواهند کرد.

به گفته وی، مسابقات مرحله سوم جام جهانی و کسب سهمیه المپیک به میزبانی فرانسه برگزلر خواهد شد که هریک طی سه روز اما متعاقب هم برگزار می شوند.

مدیرتیم های ملی تیراندازی با کمان گفت: سال آینده مسابقات قهرمانی جهان ، قهرمانی جوانان جهان ، المپیک ، قهرمانی آسیا و بازیهای کشورهای اسلامی برگزار می شود و ما باید با توجه به شرایط کشور و فدراسیون بررسی کنیم که در کدام مسابقات و با چه نفراتی می توانیم شرکت کنیم .

 وی در خصوص برگزاری اردو در کمپ های خارجی برای کمانداران ، که پیش تر جزو برنامه های فدراسیون بود، افزود: با توجه به شرایط فعلی جهان امکان برگزاری کمپ در سایر کشورها به دلیل سختگیری در صدور روادید امکان پذیر نیست و سوی دیگر شانس کمی برای حضور تیم های خارجی در ایران و برگزاری اردوی مشترک وجود دارد.

وی در پایان گفت: ما امیدواریم همه چیز به خوبی پیش برود اما با شرایط فعلی حتی برگزاری مسابقات المپیک بعید به نطر می رسد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =