بخش آی سی یو ۴ در بیمارستان امام‌حسن (ع) بجنورد افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- بخش مراقبت‎های ویژه آی سی یو چهار و پره آی سی یو در بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد افتتاح و تیم احیای تنفسی هم در این بیمارستان تشکیل شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، معاون درمان این دانشگاه اظهار داشت: این بخش ها با حضور تیم حمایت تنفسی بیمارستان امام حسن (ع) و ۳۰ نفر نیروی پرستار و کمک پرستار فعالیت خود را  از امروز آغاز کرد.

دکتر قاسم بیانی گفت: بخش پره آی سی یو به بیماران این امکان را می دهد که بدون نیاز به دستگاه ونتیلاتور و انتوبه شدن با کمک دستگاه های بای پپ و سی پپ که نقش کمک تنفسی غیر تهاجمی برای بیمار دارد، خدمات ارائه دهد.

وی با بیان اینکه این روش مورد تایید سازمان جهانی بهداشت(WHO) است، عنوان کرد: برای جلوگیری از بدحالی بیماران و کاهش نیاز به تخت های ویژه تیم احیای تنفسی نیز در این بیمارستان تشکیل شد.

وی از آغاز فعالیت تیم حمایت تنفسی و راه اندازی بخش پره آی سی یو در بیمارستان آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود شرایط بحران و فشارهای کاری فراوان،  پرستاران همچنان با مسئولیت پذیری و جهادگرانه با تیمی پر قدرت در خدمت بیماران هستند و خدمات بهینه ارائه می دهند.

خراسان شمالی از ابتدای مردادماه در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =