سپاه ۳۰ نقاهتگاه برای بیماران کرونایی کرمان راه‌اندازی کرد

جیرفت - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله کرمان از راه‌اندازی ۳۰ نقاهتگاه با یکهزار تخت‌خواب برای بیماران کرونایی این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سردار حسین معروفی روز یکشنبه در آیین بهره‌برداری از نقاهتگاه ۳۰ تخت‌خوابی شهرستان جیرفت، گفت: این نقاهتگاه‌ها امروز به طور همزمان در ۳۰ نقطه استان کرمان افتتاح شد تا در مواقع نیاز به قرنطینه بیماران کرونایی، مورد استفاده قرار گیرد.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان بسیج با وزارت بهداشت اشاره کرد و از پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه راه‌اندازی نقاهتگاه‌ها خبر داد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه سپاه علاوه بر ماموریت ذاتی خود تاکنون در زمینه خدمت‌رسانی به محرومان فعالیت کرده است، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هنگام وقوع بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله و طوفان پیشگام بوده و در بحث دفاعی نیز فعالیت دارد.

وی به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون سپاه و بسیج با روحیه جهادی، انقلابی و با انگیزه و بدون هیچ چشم‌داشتی پای کار آمده و با توجه به شرایط فعلی همه گیری کرونا در کشور، اقدام به راه‌اندازی نقاهتگاه ویژه بیماران کرونایی کرده است.

سردار معروفی اظهار داشت: امیدواریم وضعیت به گونه‌ای پیش رود که نیاز به استفاده از این نقاهتگاه‌ها نباشد اما در زمان ضرورت امیدواریم بتوانیم آرامش را به مردم هدیه کنیم.

وی به افتتاح نقاهتگاه جیرفت اشاره کرد و نام این نقاهتگاه را شهدای مدافع سلامت عنوان کرد و گفت: این نقاهتگاه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و همراهی فرماندار این شهرستان راه‌اندازی شد.

جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان تشکیل شده است.