ایران آماده انتقال تجربیات پزشکی به عراق

تهران_ ایرنا_ رایزن فرهنگی ایران در عراق در چارچوب توسعه روابط فرهنگی، علمی و دانشگاهی تهران _ بغداد از آمادگی تهران برای انتقال تجربیات علمی و پزشکی به عراق خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، توسعه روابط علمی ایران و عراق در زمینه‌های همکاری‌ علمی،‌ دانشگاهی و فرهنگی در دیدار حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق کشور عراق مورد بررسی و تأکید قرار گرفت.

حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری با اشاره به پیشرفت‌های علم پزشکی در ایران در حوزه های مختلف خاطرنشان کرد:آمادگی انتقال تجربیات علمی و پزشکی به دانشگاه های عراق را داریم.

وی همچنین از روند تأسیس شعبه دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران در شهر کربلا با حمایت‌های مردمی عراق خبر داد.

رایزن فرهنگی کشورمان گزارشی از شروع فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در حوزه های مختلف بخصوص حوزه علمی ، دانشگاهی و فرهنگی ارائه داد. وی روابط محکم بین دو ملت را تحت تاثیر هیچ قدرتی ندانست و به ناگسستنی بودن این روابط اشاره کرد .

 عادل عبدالمهدی در ادامه این دیدار از روابط بسیار محکم تاریخی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سخن گفت و به توجه بیش از پیش به این روابط در جهت رشد و توسعه در ابعاد مختلف اشاره کرد.

مدیر مرکز التنمیه المستقل که موسسه‌ای فعال در حوزه خدمات علمی و دانشگاهی، عمرانی، درمانی، اجتماعی و فرهنگی است به ارائه گزارشی از اقدامات این موسسه جهت همکاری‌های دوجانبه پرداخت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha