شرکت‌های هواپیمایی به سامانه شناسایی بیماران کرونایی متصل هستند

تهران- ایرنا- سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که ‌اکنون تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ وزارت بهداشت متصل شدند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، بمنظور بازرسی واطمینان از اتصال سیستم پذیرش مسافران تمام شرکتهای هواپیمایی داخلی در فرودگاه بین المللی مهرآباد به وب سرویس ماسک وزارت بهداشت، ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از ترمینال های فرودگاه بین المللی مهرآباد بازدید کرد.

دراین بازدید که با حضور نمایندگان سازمان فن آوری اطلاعات انجام شد سیستم پذیرش مسافر شرکت‌های هواپیمایی داخلی از جهت اتصال به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونای وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفت.

اکنون تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ وزارت بهداشت متصل شدند.

بر این اساس ابتدا درزمان فروش بلیت، وضعیت مسافر ازطریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و درصورت ابتلا مسافر به کرونا، بلیت صادر نمی شود.

همچنین وضعیت مسافران در زمان حضور در فرودگاه و هنگام دریافت کارت پرواز از وب سرویس مذکور استعلام و درصورت ابتلا به کووید ۱۹، کارت پرواز صادر نمی شود.

شرایط فوق برای مسافرانی است که به کرونا مبتلا شده و نام آنان در سامانه فوق درج شده است. این مسافران پس از بهبود و با داشتن تست منفی کرونا می توانند جهت خرید بلیت اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار اقتصاد