شناسایی عامل تغییر اطلاعات داوطلبان کنکور سراسری ۹۹

تهران- ایرنا- پلیس در اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با تغییر دادن اطلاعات داوطلبان کنکور در سازمان سنجش اقدام به انتقام‌گیری کرده بود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان روز یکشنبه در تشریح این خبر گفت: مردی جوان ضمن مراجعه به پلیس فتا عنوان داشت با توجه به کسب رتبه‌ مناسب در کنکور سراسری، یکی از رشته‌های مهندسی را انتخاب کردم، اما در زمان اعلام نتایج، متوجه شدم تمام اولویت‌های انتخابی من تغییر کرده است از آن جایی که این اتفاق ممکن است باعث از بین رفتن آینده ام شود، قصد شکایت و پیگیری موضوع را دارم.

وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که متهم با ورود به صفحه انتخاب رشته شاکی تمام اولویت‌های انتخابی وی را به رشته‌های نامناسب تغییر داده است لذا با اقدامات فنی متهم که خود نیز از شرکت کنندگان در کنکور سراسری بوده و با شاکی اختلافات شخصی داشت، شناسایی شد.

سرهنگ دانش پور اضافه کرد: با پایان تحقیقات تخصصی کارشناسان این پلیس مشخص شد که نامبرده علاوه بر تغییر اطلاعات شاکی این پرونده، با سوءاستفاده از کد ملی و کد رهگیری ثبت‌نام سازمان سنجش هویت دو داوطلب دیگر را ویرایش کرده در نهایت متهم تحویل مرجع قضایی شد.

این مقام انتظامی بابیان اینکه خوشبختانه پس از مکاتبه پلیس فتا و سازمان سنجی، آن سازمان همکاری مناسبی با پلیس فتا داشته و اولویت‌های انتخابی شاکی را تصحیح کردند هشدار داد: عدم مراقبت از رمزهای شخصی می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای افراد به همراه بیاورد، لذا کاربران فضای مجازی حتماً در حفظ و نگهداری رمزهای خود کوشا باشند.

دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی در پیج مبتذل

سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد از دستگیری فردی که با قرار دادن تصاویر شخصی شاکی، در پیج مبتذل، موجب هتک حیثیت وی شده بود، خبر داد و گفت: با شکایت مردی‌۳۰ ساله مبنی بر اینکه تصاویر شخصی وی در صفحه اینستاگرام دیگری در کنار تصاویر مبتذل منتشر و موجب هتک حیثیت او گردیده بود، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارت خود بیان داشت: شخص یا اشخاصی با استفاده از عکس‌های موجود در صفحه اینستاگرام بنده اقدام به ایجاد پیج جدید با آدرس من نموده و سپس عکس مرا در کنار تصاویر مبتذل قرار داده و شروع به ارسال پیام به مخاطبین مبنی بر اینکه من فردی دارای فساد اخلاقی هستم نموده است و قصد بردن آبرویم را دارند.

سرهنگ ابوطالبی گفت: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا انتقال داده شد.

وی ادامه داد: متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی بود ولی پس از مشاهده مستندات و ادله، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را خصومت شخصی با شاکی و قصد ضربه زدن به وی، عنوان کرد.

سرهنگ ابوطالبی با اشاره به ماده ۷۴۵ قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

توقیف مزدای حامل ۲۰۷ کیلو تریاک

سردار عبدالرضا ناظری  فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۲۰۷ کیلوگرم تریاک در عملیات ماموران پاسگاه "دلفارد " شهرستان "جیرفت" خبر داد و گفت: ماموران پاسگاه انتظامی "دلفارد" شهرستان "جیرفت" در اجرای طرح برخورد با سوداگران مرگ با استقرار ایست و بازرسی موقت در محور جیرفت -کرمان به یک دستگاه خودرو وانت مزدا مشکوک و دستور توقف آن را صادرکردند.

وی اضافه کرد: راننده خودرو به محض مشاهده ماموران با تغییر مسیر ناگهانی اقدام به فرار کرد که با هوشیاری و سرعت عمل پلیس، خودرو متوقف، ولی راننده آن با استفاده از پوشش گیاهی منطقه موفق به فرار شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم فراری ادامه دارد، بیان کرد : در بازرسی فنی و تخصصی از خودرو ۲۰۷ کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود، کشف شد.

دستگیری اعضای باند حرفه ای سرقت مغازه

   سردار خلیل واعظی فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری ۵ نفر اعضای یک باند حرفه ای سرقت مغازه و کشف ۵۸ فقره سرقت خبر داد و گفت: با وقوع چندین فقره سرقت مغازه به صورت سریالی در سطح استان از اواخر سال گذشته تاکنون دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری ماموران انتظامی پس جمع آوری شواهد و مدارک و بررسی صحنه های سرقت، طی یک عملیات هماهنگ و دقیق  با انجام اقدامات اطلاعاتی همه اعضای این باند را شناسایی کردند.

 فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: این افراد  به صورت بسیار حرفه ای با استفاده از ۵ دستگاه خودرو متفاوت در شهرهای مختلف استان با تخریب درب های برقی مغازه های گیم نت، لوازم خانگی و موبایل فروشی و در بعضی از موارد منازل مسکونی اقدام به سرقت می کردند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه اعضای این باند غیربومی ساکن یکی از استان های همجوار بودند گفت: در نهایت پلیس آگاهی استان طی یک عملیات مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان ها، با استقرار ماموران پلیس در تمامی ورودی و خروجی های استان، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در حالی که قصد خروج از استان از طریق جاده فرعی پشت ایستگاه بازرسی شهید موسوی دیلم به سمت استان خوزستان را داشت، در یک عملیات تعقیب و گریز متوقف و ۴ نفر اعضای این باند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه در بازرسی انجام شده از درون صندوق عقب خودرو سارقان، تعداد زیادی اقلام و تجهیزات رایانه ای و تلفن همراه هوشمند سرقتی کشف شد. افزود: متهمان به دلیل مواجه شدن با ادله و مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت مغازه، ۲ فقره سرقت خودرو در شهرستان بوشهر، ۶ فقره سرقت مغازه در شهرستان دیلم، ۱۰ فقره سرقت مغازه و ۷ فقره سرقت منزل در شهرستان دشتستان و ۱۰ فقره سرقت مغازه در شهرستان گناوه، ۸ فقره سرقت منزل و دو فقره سرقت خودرو در مجموع ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه  بخشی از اموال مکشوفه از سارقان توسط مال باخته ها شناسایی و با هماهنگی قضائی تحویل آنان شد، تاکید کرد: تحقیقات همچنان  در خصوص فعالیت و تعداد  سرقت های این باند ادامه دارد.

کشف ۱۰ تُن شکر احتکار شده 

سرهنگ مالک احمدی سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان سراب استان آذربایجان شرقی از کشف ۱۰ تُن شکر احتکار شده به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد و گفت: مأموران پلیس امنیت عمومی و آگاهی با اشراف اطلاعاتی و بازدیدهای نامحسوس صنفی یک باب انبار دپو شکر را شناسایی و کشف کردند.

وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از انبار ۱۰ تُن شکر احتکاری کشف شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان سراب با اشاره به اینکه کارشناسان، ارزش کالای احتکار شده را یک میلیارد ریال برآورد کردند، تصریح کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی  تحویل شد.

کشف بیش از ۱۳۹ هزار ماسک 

 سرهنگ توحید فارسی فرمانده انتظامی شهرستان میانه آذربایجان شرقی از کشف بیش از ۱۳۹ هزار ماسک خارجی قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز ماموران ایستگاه بازرسی شهید "فرجی" این شهرستان حین کنترل جاده های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون خاور، مشکوک و برای بازرسی آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران در جریان بازرسی از خودروی مذکور موفق به کشف ۱۳۹ هزار و ۱۰۰ عدد ماسک طبی خارجی قاچاق شدند که ارزش آن برابر اعلام کارشناسان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است.

فرمانده انتظامی شهرستان میانه با اشاره به اینکه در همین رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع ذیصلاح معرفی شد، از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را با سامانه ۱۱۰ در میان گذارند.

توقیف ۱۰۰تن سنگ کرومیت قاچاق

سرهنگ مهرداد مشوق جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف ۱۰۳ تن و ۵۰۰ کیلو سنگ کرومیت قاچاق از چهار دستگاه تریلر به ارزش ۱۶ میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: مأموران ایستگاه بازرسی شهید میرزایی حین کنترل خودروهای عبوری محور "بندرعباس -حاجی اباد" به تعداد چهار دستگاه کامیون حامل سنگ کرومیت مشکوک و جهت بررسی دقیق تر خودروها را به داخل محوطه یگان منتقل کردند.

وی با بیان اینکه در بررسی تخصصی مشخص شد که رانندگان مدارک معتبر حمل کالا و پته گمرکی به همراه نداشته و بدین وسیله قاچاق بودن محموله ها برای مأموران محرز شد، افزود: در بازرسی از این تریلرها ۱۰۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم سنگ کرومیت کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه با هماهنگی قضائی چهار دستگاه تریلر توقیف و چهار متهم در این رابطه دستگیر شدند، اظهار داشت: ارزش کالاهای کشف شده برابر نظر کارشناسان ۱۶میلیارد ریال برآورد شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =