فرماندار تالش: محدودیت فعالیت مشاغل کنترل می‌شود

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: این شهرستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد و فعالیت مشاغل گروه‌های سه و چهار تا ۲ هفته آینده تعطیل است و بازرسان بر نحوه رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در بازار نظارت می‌کنند.

گزارش روز یکشنبه روابط عمومی فرمانداری تالش به ایرنا حاکی است که محمد حسین شاه کویی شامگاه شنبه در بازدید از وضعیت تعطیلی بازار تالش اظهار کرد: مشاغل گروه سه شامل شرکت های خصوصی، مراکز تفریحی، بوستان ها و پارک ها، مهدهای کودک، تالارهای پذیرایی، رستوران ها، آرایشگاه ها، سینما و تئاتر، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های ورزشی پر برخورد سالنی و مشاغل گروه چهار شامل چایخانه ها، قهوه خانه ها، کافه ها و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش ها و شهربازی ها هستند.

وی افزود: دولت برای کمک به مشاغل آسیب دیده، تسهیلات حمایتی در نظر گرفته و به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد اما باید با ادامه اجرای طرح هایی همچون مواسات، کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان واقعی را در این شرایط سخت ادامه دهیم.

وی ادامه داد: از ساعات اولیه بامداد اول آذرماه در شهرستان تالش همانند سایر شهرهای کشور طرح دو هفته ای محدودیت های ویژه مقابله با کرونا آغاز شده است و کسبه تالش همچون گذشته، همکاری خوبی را برای اجرای دستورالعمل‌ها نشان داده اند و انتظار داریم سطح همکاری‌ها افزایش یابد.

فرماندار تالش گفت: در کنار اجرای محدودیت‌های کرونایی از سوی مشاغل، مسئولان نظارتی موظف هستند به صورت مستمر از روند اجرای این طرح بازدید و در صورت کوتاهی صنوف در اجرای مصوبات، قانون را اعمال کنند.

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ همه کشورها را متاثر کرده و در راستای کاهش میزان شیوع و ابتلا به آن در کشور ما نیز محدودیت هایی در سطح ملی تصویب شده و از اول آذرماه تا ۲ هفته در حال اجراست.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بازارهای مختلف در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =