زیاده‌روی در مصرف مکمل‌ها در پیشگیری از کرونا آسیب‌زاست

ارومیه- ایرنا- کارشناس فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اثرگذاری مثبت برخی مکمل ها برای پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ گفت: البته مصرف این اقلام هم باید به صورت متعادل بوده و از زیاده روی پرهیز شود.

دکتر سارا نقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مکمل‌ها و ویتامین‌هایی نظیر ویتامین سی، ویتامین دی و زینک با تشخیص پزشک معالج برای تقویت سیستم ایمنی استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: توصیه اصلی متخصصان و صاحب نظران، مصرف مواد غذایی طبیعی نظیر پرتقال، کرفس و سبزیجاتی مثل هویج است که سرشار از ویتامین های بی، سی  و منیزیم بوده و اثر بسیار مثبتی دارند.

کارشناس فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی خودداری از مصرف خودسرانه هر نوع داروی شیمیایی یا گیاهی با هدف پیشگیری یا درمان بیماری کووید ۱۹ را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بهترین راه پیشگیری از عدم ابتلا به این بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال دانست.

دکتر نقی زاده با اشاره به وجود داروهای گیاهی تقلبی و دست ساز زیاد با ادعای درمان بیماری کووید ۱۹ در جامعه ادامه داد: شاید بتوان با اخذ مشورت از متخصصان، از جوشانده گیاهی نظیر کندر، آویشن و زنجبیل برای تقویت سیستم ایمنی و درمان علامتی در برخی از افراد استفاده کرد ولی این امر نیز ثابت نشده نیست.

وی به شهروندان توصیه کرد که فریب افراد سودجو به ویژه در بستر فضای مجازی را نخورند و  قبل از مصرف هر گونه داروی گیاهی با پزشک معالج خود مشورت کنند.

وی تاکید کرد: کووید ۱۹ بیماری با علائم متغیر ولی اغلب شبیه به سرماخوردگی و سندرم حاد تنفسی شامل تنگی نفس، تب و سرفه بوده و ممکن است در برخی افراد به شکل پنومونی و حتی مشکلات گوارشی بروز یابد.

به گزارش ایرنا، درمان بیماری کووید ۱۹ با داروهای گیاهی و برخی گیاهان نظیر نعناع امروزه به نقل محافل خانوادگی تبدیل شده است.

همه متخصصان و کارشناسان، نبود داروی اصلی برای درمان بیماری کووید ۱۹ را مورد تاکید قرار می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =