جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج در شهرکرد برگزار شد

شهرکرد- ایرنا- دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه به صورت مجازی همزمان با سومین روز هفته بسیج در شهرکرد برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فن آوری بسیج استان به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار شد.

سرهنگ محمدجواد تجویدی در آیین تجلیل از برگزیدگان این جشنواره افزود: این جشنواره با هدف جذب و شناسایی و تشویق مبتکران و مخترعان بسیجی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه شهرکرد، پارک علم و فناوری استان در قالب کارگروه‌های مکانیک و انرژی،  الکترونیک، برق،کامپیوتر و  کشاورزی و دامپزشکی برگزار شد.

وی گفت: با فراخوان برگزاری جشنواره بیش از ۶۰ طرح و ایده و اختراع و ابتکار از سوی نخبگان بسیجی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، که پس از داوری ۲۵ طرح و اثر به نمایشگاه جشنواره راه پیدا کردند و طرح های برگزیده نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

تجویدی افزود: بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه قمربنی هاشم (ع) استان با ۱۷ پایگاه علمی و سه مرکز رشد، در هسته‌های گفتمان سازی، توانمندسازی  و دانشی ،فن آور ، نخبگان بسیجی  استان را حمایت می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) استان نیز گفت: با اعلام فراخوان این جشنواره بیش از پنج هزار بسیجی در استان  سازماندهی و  بانک اطلاعاتی آنها تهیه و تکمیل شد.

سرهنگ مهران مرادی افزود: مولفه‌های علمی امروزه به رشد جامعه کمک می کنند و به عنوان ابزار و عامل اصلی برای نشان دادن قدرت هستند.

وی اظهار داشت: اخلاص در کار، تبدیل تحریم ها به فرصت، اعتماد به جوانان نخبه از عوامل مهم و اثرگذار در رشد و پیشرفت است .

به گزارش ایرنا، در حاشیه برگزاری دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی بسیج استان چهارمحال و بختیاری، نمایشگاهی از آثار نخبگان بسیجی استان به نمایش گذاشته شد.

از ۳۰ آبان تا ۶ آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =