آغاز زودهنگام راهداری زمستانی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: عملیات راهداری زمستانی که هر سال از ۱۵ آذر آغاز می‌شود به خاطر بارش برف اخیر در این استان از ابتدای این ماه آغاز شد.

علی رجایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با آغاز بارش برف و باران در این استان و پیش‌بینی ادامه این بارش‌ها ۲۶ اداره راهداری در شهرستانهای استان به حال آماده باش درآمده و برای عملیات راهداری زمستانی تجهیز شده‌اند.

وی ادامه داد: شب گذشته شن و نمک پاشی در برخی جاده‌های اصلی  استان از جمله جاده مشهد - چناران انجام شد و پیش از آن نیز در گردنه های تیوان و امامقلی شهرستانهای درگز و قوچان آماده باش نیروها برای راهداری زمستانی برقرار بود.

رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر بارش باران در بیشتر راه های استان شاهد بارش برف در آزادراه مشهد - باغچه و بزرگراه های باغچه - تربت حیدریه و باغچه - نیشابور تا محدوده ابرش بودیم که نیروهای راهداری طی شب گذشته در این جاده‌ها به گشت زنی پرداختند.

وی افزود: برنامه رسمی راهداری زمستانی تا ۱۵ فروردین ادامه دارد و طی آن راهداران در ۷۲ نقطه زیرپوشش ادارات شهرستانی و راهدارخانه ها در طول جاده های استان مستقر خواهند شد.

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ مقطع کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این راه‌ها وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیرآسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =