فعالیت بسیج خلخال در مقابله با کرونا افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال از افزیش فعالیت‌های بسیج در مقابله با کرونا در اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی خبرداد.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ جهانبخش عطایی روز یکشنبه در جلسه ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونای خلخال افزود: در این طرح بسیجیان با حضور در درب منازل شهروندان، ضمن شناسایی بیماران با حضور کارشناسان دانشکده علوم پزشکی، طرح بیماریابی، توزیع اقلام بهداشتی و اطلاع‌رسانی را انجام و مراقبت‌های لازم در محلات جهت سلامت شهروندان در هر منطقه انجام می‌دهند.

او به فعالیت ۲۰ پایگاه مقاومت بسیج در خلخال برای مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: اجرای درست این طرح از اهمیت خاصی برخوردار بوده و هدف از اجرای آن افزایش مشارکت در پیشگیری و مقابله با کرونا و اشرافیت آنها به شناخت محلات و خانوارها، در کنار انجام کار پیشگیرانه و درمان توسط کارشناسان بهداشت در مناطق و انجام طرح غربالگری و همراهی دانشکده علوم پزشکی است.

وی اظهارداشت: در طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی، هر پایگاه مقاومت بسیج نقش یک پایگاه سلامت را به عهده داشته و با همکاری دانشکده علوم پزشکی و پشتیبانی این دانشکده به مقابله با کرونا ،بیماریابی و اجرای برنامه‌های این دانشکده برای شناسایی و درمان کرونایی اقدام می‌کند. 

سرهنگ عطایی افزود: برغم اینکه بسیج تمام امکانات خود را در اختیار ستاد قرارگاه زیستی برای قطع زنجیره کرونا قرار داده ولی رعایت دستورالعمل‌ها از سوی مردم به ‌عنوان یک وظیفه شرعی و اخلاقی اهمیت دارد و تا تغییر وضعیت شهرستان باید مردم پایبند قوانین و مصوبات ستاد قرارگاه زیستی باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال گفت: به لحاظ حفظ سلامتی مردم  بسیاری از برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج امسال با استفاده از ظرفیت فضای مجازی صورت گرفته و بسیاری برنامه‌ها و مراسم حضوری مهم از جمله همایش تجلیل از رزمندگان بسیجی در هفته بسیج لغو شد.

او با بیان اینکه در کنار اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی، توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی غذایی و بهداشتی در قالب اجرای طرح کمک مومنانه به اقشار آسیب‌پذیر از کرونا از سوی بسیج  این شهرستان ادامه خواهد داشت ، به استفاده صحیح مردم از ماسک به عنوان یک عامل بازدارنده از ابتلا به کرونا تاکید کرد و گفت: عدم استفاده یا استفاده نامناسب از ماسک باعث افزایش شیوع این بیماری در جامعه می‌شود که باید مورد توجه مردم قرار بگیرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها