طرح یکسان سازی مستمری‌های صندوق بیمه اجتماعی  یزد اجرا شد

یزد _ ایرنا _ مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان یزد از یکسان سازی پرداخت مستمری به افراد تحت پوشش این صندوق در استان خبر داد.

 حسن ابراهیمی  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مصوبه روستایی بر همسان سازی میزان مستمری به افراد تحت پوشش این صندوق، همسان سازی مذکور اعمال و مابه التفاوت آن از ابتدای سال تاکنون، به همراه مستمری آبان ماه به حساب افراد واریز شد. 

وی ادامه داد: با عملیاتی شدن این طرح و افزایش سالانه مستمری ها به طور میانگین ۵۲ درصد به دریافتی مستمری بگیران این صندوق اضافه شده است. 

ابراهیمی  با اشاره به اینکه سطوح درآمد انتخابی بیمه شدگان مبنای پرداخت حق بیمه و پرداخت مستمری بوده، اظهار داشت: هر فردی در هر سطح درآمدی که مستمری او در هر سالی برقرار شده با میانگین همان سطح درآمدی در سال‌های ۹۸ و ۹۹ همسان شده است.

وی تعداد کل مستمری بگیران این صندوق را سه هزار و ۴۲۶ نفر بیان کرد و گفت: ۲ هزار و ۸۰۱ نفر از طرح یاد شده بهره مند می‌شوند. 

وی خاطرنشان کرد: مستمری بگیران از کار افتاده و فوتی حدود دو سوم این مبلغ و مستمری بازنشستگان پیش از موعد که بر اساس ۱۰ سال سابقه ۱۰ روز حقوق بازنشسته شدند با یک سوم این مبلغ مستمری دریافت می‌کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان گفت: روستائیان و افراد ساکن در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر می‌توانند با پرداخت ماهانه حداقل ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و حداکثر ۷۰ هزار تومان به عضویت این صندوق در آمده و از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

 در استان یزد ۶۸ هزار جمعیت مشمول فاقد بیمه شناسایی شده اند که از این تعداد ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر در صندوق بیمه روستایی استان حق بیمه پرداخت می‌کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =