فرماندار ملایر: تمام امکانات موجود پشتیبان طرح «شهید سلیمانی» است

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور، قرار است طرح گسترده‌ مشارکتی با عنوان طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» به اجرا درآید که در این راستا تمامی ظرفیت‌ها و امکانات این شهرستان در اختیار این طرح ملی است.

به گزارش ایرنا، «قدرت الله ولدی» روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست استاندار همدان با موضوع طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» برگزار شد، افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در اجرای این طرح همکاری و ورود جدی داشته باشند و شرح وظایف آنها مشخص شود.

وی با بیان اینکه نگرانی برای اجرا طرح نداریم، اظهار داشت: سپاه و بسیج مردمی ملایر با تمام توان در کنار دیگر دستگاه‌ها همچون شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت، جمعیت هلال احمر و دیگر مجموعه‌ها پای کار است و گروه‌های تعیین شده آمادگی لازم برای اجرای این طرح را دارند.

فرماندار ویژه ملایر بر ضرورت تشکیل کارگروه تخصصی در این زمینه تاکید کرد و افزود: نیاز است با تشکیل کمیته‌های عملیاتی و تیم‌های اجرایی(مراقبتی، حمایتی و نظارتی)، به سرعت فعالیت‌های محله‌محور و خانواده محور آغاز شود.

ولدی ادامه داد: در این طرح تمام تلاش ما کاهش زنجیره بیماری است و هر خانه یک پایگاه سلامت باشد و انتظار داریم شهروندان ملایری مثل همیشه همراهی و تعامل خود را برای اجرای این طرح داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به آغاز اجرای طرح محدودیت‌های جدید از شنبه اول آذر، روند اجرای این طرح را در این شهرستان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: شهروندان، اصناف، کسبه و بازاریان ملایر نمره قبولی در اجرای این طرح گرفتند.

معاون استاندار همدان به بازدیدها و نظارت‌های غیر محسوس از ورودی‌های شهرستان و واحدهای صنفی سطح شهر اشاره و بیان کرد: پلیس راهور در این زمینه به خوبی عمل کرد و مبادی ورودی شهر در کنترل پلیس است.

ولدی ادامه داد: در حال حاضر روزانه ۳۳ گروه بازرسی صبح و بعدازظهر بازدیدهای میدانی خود را از سطح شهر انجام می‌دهند و با همراهی تمامی مجموعه این شهرستان، نگرانی در اجرای این طرح نداریم.

امام جمعه ملایر نیز دراین جلسه گفت: با توجه به علم و شناختی که در این مدت در مقابله با ویروس کرونا به دست آمده، می‌توان طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» را نیز به خوبی اجرایی کرد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری تاکید کرد: همانگونه که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تمامی مجموعه‌ها و نهادها پای کار بودند، از این پس نیز برای اجرای این طرح به صورت محله به محله و خانه به خانه برای شناسایی بیماران پای کار هستند.

شنبه اول آذر طرح جامع محدودیت های جدید متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور با شرایط قرمز، نارنجی و زرد آغاز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha