۱۱۸ میلیارد ریال کمک مومنانه توسط سپاه قم ارائه می‌شود

قم-ایرنا- مسئول سازمان بسیج سازندگی قم از ارائه کمک‌های مومنانه در قالب توزیع بسته‌های معیشتی، تعمیر و بازسازی خانه‌های محرومین، اهدای کمک جهیزیه، طبخ و توزیع غذای گرم در محلات محروم استان و توزیع ماسک به ارزش ۱۱۸ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج سازندگی قم، سرهنگ محمود داودآبادی افزود: در این هفته تهیه و توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی در سطح استان به کمک مسئولان محلات، فرماندهان پایگاه‌های مقاومت، فرماندهان حوزه‌های مقاومت و گروه‌های جهادی به ارزش ۹ میلیارد تومان انجام می‌شود.

 وی ادامه داد: همچنین چهار هزار بسته معیشتی رایگان بین اقشار بی‌بضاعت با همکاری سازمان بسیج سازندگی و همکاری بنیاد علوی به ارزش یک میلیارد و یک‌صد میلیون تومان توزیع خواهد شد.

داودآبادی بابیان اینکه ۳۰۰ نفر از طلاب خواهر و برادر در بیمارستان‌ها به خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی مشغول هستند، گفت: روزانه ۴۷ تا ۵۰ نفر به‌صورت نوبتی در بیمارستان‌ها حضور دارند.

وی از اهدای ۶۰ سری جهیزیه به خانواده‌های نیازمند در هفته بسیج خبر داد و بیان کرد: این جهیزیه‌ها با کمک خانواده‌های نیازمند و بانیان خیر تهیه می‌شود.

داوود آبادی اضافه کرد: در این طرح پنج‌تا ۱۰ میلیون تومان هزینه این جهیزیه از طریق این افراد و مابقی آن از طریق سپاه تهیه می‌شود.

به گفته وی، برخی خانواده‌هایی که حامی ندارند و خودشان هم نمی‌توانند این هزینه را متقبل شوند، پنج قلم اصلی جهیزیه را تامین کرده و به‌صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهیم.

جانشین فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه علی بن ابیطالب(ع) از تامین ۱۵ هزار پرس غذای گرم با همکاری ستاد مردمی کریمه اهل‌بیت (س) و کمیته امداد برای توزیع در محلات محروم خبر داد.

داودآبادی گفت: از دیگر طرح‌های سازمان بسیج سازندگی در سال جاری که در قالب نهضت کمک مومنانه انجام می‌شود بازسازی خانه ۵۰۰ خانواده نیازمند و محروم است که از ابتدای سال جاری آغازشده و تاکنون بالغ‌بر ۶۵ خانه در شهر قم و دهستان‌های قنوات و قمرود احداث و یا بازسازی‌شده‌اند.

وی عنوان کرد: بازسازی خانه ۲۰ خانواده محروم نیز در این هفته با مشارکت کمیته امداد امام خمینی انجام می‌شود.

داودآبادی اظهار کرد: ۱۸۰ هزار ماسک  سه لایه به‌صورت نیم‌بها در این هفته بین تمامی مردم به‌ویژه محلات و گروه‌های جهادی که اقدام به راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت کرده‌اند توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه نیروگاه‌های خورشیدی برای ۵۰۰ نفر با همکاری بانک‌های عامل، تعمیر، بازسازی و احداث ۳۰ پایگاه مقاومت بسیج خواهران و برادران، زیباسازی مدارس روستای محروم قم  و آغاز به کار رسمی دهکده اقتصاد مقاومتی طی این هفته انجام می‌شود.

داودآبادی بیان کرد: یکی از فعالیت‌های این سازمان تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم یار با مشارکت بانک رسالت است که در ایام هفته بسیج تعداد ۴۰ صندوق رسماً افتتاح و شروع به کار خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۷۰ گروه جهادی محله محور و جغرافیا محور توسط سازمان بسیج سازندگی سازمان‌دهی و ایجادشده‌اند.

داودآبادی گفت: تعداد ۲۵۰ گروه جهادی درحال حاضر همراه با مسئولان در موضوع مبارزه با کرونا و مأموریت‌های متنوع سپاه ازجمله کمک مومنانه برای کمک به معیشت مردم درصحنه حاضر هستند.

داودآبادی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و بحران‌های ناشی از آن و حضور همه‌جانبه جهادگران بسیجی در میدان مقابله با این ویروس منحوس بار دیگر این برکت و لطف خداوند را به رخ جهانیان کشید.

جانشین فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه علی بن ابیطالب(ع)، ابراز کرد: امروز نهضت کمک مومنانه و محرومیت‌زدایی که از مأموریت‌های اصلی سپاه و بسیج است به همت نیروهای بسیجی که برآمده دل مردم هستند انجام می‌شود.

۵ آذر، سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ است؛ بیست و نهم آبان تا پنجم آذرماه به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =