افراد بی‌توجه به کرونا در نظافت بیمارستان‌ها بکارگرفته می‌شوند

اردبیل _ ایرنا _ دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: در صورت تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان در زمینه رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی، از ظرفیت این افراد در نظافت محوطه بیمارستان و موارد مربوط به کرونا در دستورات و احکام استفاده خواهد شد.

آرش جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: د از مسوولان دانشکده علوم پزشکی خلخال درخواست شده لیستی از نیازمندی‌ها در مورد خدمات توسط افراد متخلف و بی‌توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به دادستانی اعلام کنند.

وی با بیان اینکه به تخلفات و پرونده‌های کرونا خارج از نوبت و فوق‌العاده رسیدگی خواهد شد، گفت: تبعیض در برخوردها بی‌عدالتی بوده و نظارت در بازار و تمامی سطوح باید از اشخاص و اصناف متنفذ و تاثیرگذار شروع شود.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال اظهارداشت: با توجه به درگیر شدن نیروهای پلیس اطلاعات با کرونا ، روسای کلانتری‌ها و افسران گشت مکلف به همکاری با کارگروه‌ها و کمیته‌ها هستند و به محض نیاز و تشخیص برای تشکیل پرونده قضایی، اطلاع‌رسانی کرده و مراتب صورتجلسه سریع  از دادستانی کسب تکلیف می‌شود.

او افزود: نیاز است برخوردها در عین رعایت ادب و بکار بردن ادبیات مناسب قاطع بوده و رویکرد ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونا و افزایش شدت برخورد با عوامل بی‌توجه به رعایت موارد پیشگیرانه از این بیماری نیز باید با هدف حفظ صیانت از سلامت عامه مردم صورت بگیرد.

دادستان خلخال گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا در حکم قانون بوده و از مقررات لازم‌الاجرا تلقی می‌شود که مورد حمایت دادستانی نیز هست و ضرورت دارد که با جدیت مصوبات این ستاد در تمام سطوح اجرا گردد.

وی بیان کرد: رویکرد اقدامات و رفتارها با توجه به فشار اقتصادی حاکم بر اقشار کم‌درآمد و غالب شهروندان جنبه آموزشی ، پیشگیری و حمایتی داشته باشد، تذکرات لازم داده شود و بازدید از اصناف متخلف و اصناف تاثیرگذار مثل نانوایی‌ها و فروشگاه‌ها در روز به دفعات صورت گیرد و اگر در بار دوم و سوم نیز در یک روز بی‌توجه بودند ضمن تشکیل پرونده تعزیرات مراتب تحت عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی به دادستانی ارجاع شود.

وی  با بیان اینکه گزارش‌ها حکایت از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا توسط برخی ارگان‌های ناظر نیز دارد،اظهارداشت: کارکنان ادارات مکلف به رعایت پروتکل‌ها هستند و در صورت مشاهده بی‌توجهی باید مراتب به قید فوریت مستندسازی و منعکس شود.

او نظارت دقیق بر اعمال منع تردد خودروهای غیر بومی به منطقه و کنترل ورودی و خروجی شهرها را ضروری دانست.

دادستان خلخال همچنین با بیان اینکه در جمع‌آوری سد معبر و جلوگیری از فعالیت دستفروشان شهرداری با جدیت وارد عمل شود، افزود: دادستانی بطور نامحسوس در شهر ، مراکزبخش‌ها و روستاهای بزرگ حضور میدانی داشته و بر اقدامات مقابله با کرونا نظارت خواهد کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قراردارد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها