تردد در جاده‌های ایلام با اعمال محدودیت‌ها ۲۶ درصد کاهش یافت

ایلام - ایرنا - رییس پلیس راه ایلام گفت: تردد در جاده‌های برون شهری این استان طی ۲۴ ساعت گذشته و با شروع اعمال محدودیت‌های کرونا، ۲۶ درصد کاهش یافت.

سرهنگ رضا همتی‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان همکاری مردم در اجتناب از سفرهای غیرضروری و نیز رعایت مقررات رانندگی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سفر به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: اعمال محدودیت‌ها در مبادی های ورودی و خروجی اصلی استان ایلام شامل ایستگاه پلیس راه شباب، هفت چشمه، ارغوان، میدان قرآن، محور بدره - دره‌شهر و پل گاومیشان - سپتون در حال انجام است و هر گونه تردد غیرضروری در محدوده شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در محدوده شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه در پی دارد.

همتی‌زاده یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰ مجوز تردد بین شهری برای متقاضیان واجد شرایط صادر شده است و فقط خوردوهای حمل و نقل عمومی، خدماتی، امدادرسان، انتظامی، حمل و نقل کالاهای ضروری و فاسد شدنی، شاغلانی که محل اشتغال و سکونتشان در ۲ شهر متفاوت است و افراد دارای وقت پزشکی یا محاکم قضایی حق تردد بین شهری و گرفتن مجوز را دارند.

وی در مورد ارزیابی مسوولان از عملکرد پلیس در اعمال محدودیت‌های تردد بین‌شهری نیز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته اقدامات پلیس راه ایلام مورد رصد فرماندهی نیروی انتظامی و استاندار قرار گرفته است و آنها در ارزیابی‌های خود اقدامات پلیس را مثبت و همکاری مردم را مطلوب بیان کرده‌اند.

رییس پلیس راه استان ایلام از ثبت هوشمند تخلف از محدودیت‌های کرونایی خبر داد و گفت: هرگونه تردد غیر مجاز در محدوده‌های قرمز و نارنجی در مدت ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشمول جریمه می‌شود.

وی اظهار داشت: تمامی محدودیت‌های اعمال شده در راستای ریشه‌کنی کرونا از سطح جامعه است و می‌طلبد همه مردم با رعایت این محدودیت‌ها، مسوولان را همراهی کنند.

همتی‌زاده یادآور شد: با لینک شدن دوربین‌های هوشمند در سطح محورهای مواصلاتی، به صورت شبانه‌روزی علاوه بر نظارت و کنترل رفتار رانندگان در خصوص تخلفات رانندگی، تخلف رانندگان را که به محدودیت‌های کرونایی بی‌توجه بوده‌اند را نیز ثبت و ضبط کرده و برای آن قبض‌های جریمه صادر می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها