مهلت ارسال آثار به دو جشنواره فرهنگی هنری در سمنان تمدید شد

سمنان- ایرنا- بنا بر اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، مهلت ارسال آثار به سوگواره ملی و بین المللی "مهرمحرم"  و اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) تمدید شد.

به گزارش ایرنا ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان روز یکشنبه به رسانه ها گفت: به دنبال درخواست های مکرر تولیدکنندگان محتوا برای اختصاص زمان بیشتر شرکت در سیزدهمین سوگواره "مهرمحرم"، مهلت ارسال آثار در همه بخش های پویش ملی تولید محتوای عمومی، حرفه ای و مسابقه بین المللی تا ۱۵ آذر تمدید شد.

فرشید فلاح افزود: علاقه‌مندان به هنر و رسانه عاشورایی می توانند تولیدات خود طی سالهای ۹۸ و ۹۹ را در قالب های فیلم کوتاه ۳ دقیقه ای شامل مستند کوتاه، داستانی کوتاه، نماهنگ، انیمیشن و موشن گرافیک، عکس شامل تک عکس و مجموعه عکس و گرافیک شامل پوستر، عکس نوشت و اینفوگرافیک از طریق سایت اینترنتی www.MehreMoharram.ir ارسال کنند.

وی بیان کرد: موضوعات سوگواره در بخش های پویش عمومی و حرفه ای عبارت از آئین ها و نمادهای هیئات خانگی شامل حسینیه ها و روضه های خانگی، پرچم های محرم و سیاهپوش نمودن فضا، نوحه سرایی کودکان، نوجوانان و مداحان و تعزیه خوانی و روایت هنری از قیام عاشورا است.

وی ادامه داد: برای بخش محرم و مسئولیت اجتماعی عزاداران حسینی در مواجهه با کرونا نیز باید موضوعات رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حفظ سلامت فردی و اجتماعی توسط عزاداران حسینی،  هیات ها و تکایای مذهبی، کانونهای فرهنگی هنری مساجد و هیئت ها و خیمه های مجازی در نظر گرفته شده است.

فلاح ادامه داد: ایده های نو و خلاقانه عزاداری محرم در شرایط کرونایی، مقاومت و صبر عاشورایی در خصوص چهل سال دفاع مقدس با تأسی از قیام عاشورا، در بخش  کمک مومنانه و همدلی حسینی آثار در زمینه های رزمایش ملی مواسات و نذر ماسک، نذر ارزاق و در بخش شخصیت شناسی عاشورا نیز آثار باید در خصوص معرفی یاران و دشمنان امام حسین (ع) در قیام عاشورا باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآورشد: هشتگ های در نظر گرفته شده برای پویش عمومی نیز عبارت از #مهر_محرم، #حسینیه_همدلی و #الحسین_سفینه_النجاه است.

میثم قدس پور دبیر سوگواره نیز گفت: آن دسته از شرکت کنندگانی که سال گذشته توفیق حضور در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و یا مشهد مقدس را داشته اند می توانند در مسابقه بین المللی "مهرمحرم" شرکت کنند.

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی آهوان تا ۱۵ آذر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) نیز به مدت ۱۵ روز و تا ۱۵ آذر تمدید شد.

فرشید فلاح از هنرمندان و دوست داران هنرهای مفهومی خواست تا با توجه به تمدید مهلت ثبت نام و ارسال آثار، در ارائه آثار خود به این جشنواره ملی تسریع و از این تمدید مهلت استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه این جشنواره از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) و به میزبانی سمنان برگزار می شود گفت: شرکت در این جشنواره برای عموم هنرمندان آزاد و رویکرد محتوایی این جشنواره نیز معارف رضوی است.

وی یادآور شد: جشنواره ملی هنرهای جدید رضوی پذیرای آثار هنری تولید شده در انواع رسانه های هنرهای جدید نظیر چیدمان، ویدئوآرت، پرفورمنس آرت، هنر شبکه، و ورد آرت، با موضوع رضوی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه نمایشگاهی از آثار این جشنواره نیز برپا خواهد شد اظهار داشت: اختتامیه اولین جشنواره ملی هنرهای مفهومی رضوی ۱۴ و ۱۵ بهمن امسال است.
جشنواره هنرهای مفهومی رضوی (آهوان ) با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری ،و دانشکده هنر دانشگاه برگزار می شود.
علاقه‌مندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به نشانی  www.ahoovan.ir  مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این رویداد به شماره ۰۲۳۳۳۳۴۰۸۵۱ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها