۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84119209
۲ نفر

برچسب‌ها

همدان ۶ درجه سرد می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه بارشی که از اواخر هفته گذشته وارد استان شده بود، به تدریج از سمت شرق خارج شده و به دنبال آن دمای هوای بیشتر مناطق استان بین چهار تا ۶ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

روح الله زاهدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با بارش پراکنده باران و مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود. 

وی اظهار داشت: سامانه‌ای که در چند روز گذشته در آسمان استان فعالیت کرد، قدرت خوبی داشت و در پی آن بارش باران و ریزش برف در گردنه‌ها، موجب سیراب شدن دشت‌های استان شد.

زاهدی عنوان کرد: این سامانه به تدریج از امروز از استان خارج می‌شود و به دنبال آن دمای بیشتر نقاط استان بین چهار تا ۶ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد و ممکن است دمای کمینه برخی از نقاط به چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر برسد.

وی اضافه کرد: تا پایان هفته وضعیت جوی همدان پایدار پیش بینی می‌شود و از روز پنج شنبه سامانه جدیدی این استان را دربرمی‌گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان عنوان کرد: در ۴۸ ساعت گذشته رزن با ۷۵ میلیمتر و تویسرکان با ۷۲ میلیمتر بیشترین بارش را در استان را داشته‌اند و در ایستگاه فرودگاه همدان ۵۲ میلیمتر بارش ثبت شده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و همدان و گل‌تپه با صفر درجه‌سانتی گراد، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

زاهدی با اشاره به اینکه نوسانات دمای هوای شبانه و روزانه شهر همدان، ۶ درجه سانتی گراد گزارش شده است، اظهار داشت: بیشینه دمای هوای این شهر ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها