طرح «شهید سلیمانی» در بقاع متبرکه شاخص البرز آغاز شد

کرج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: همزمان با هفته بسیج طرح «شهید سلیمانی» در ۱۴ بقعه متبرکه شاخص این استان آغاز شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی دشتکی به مناسبت هفته بسیج در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این طرح  از هفته بسیج تا سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد، افزود: قرار است در اجرای این طرح ، ۶ هزار بسته کمک معیشتی هر یک به ارزش حداقل ۳۵۰ هزار تومان بین اقشار محروم و آسیب دیده از کرونا توزیع شود.

وی اظهار داشت:  این طرح  ذیل رزمایش کمک های مومنانه اجرا می شود و قرار است از محل موقوفات و درآمدهای بقاع متبرکه البسه و مواد غذایی  برای محرومان تهیه  شود.

دشتکی افزود: منابع این طرح از محل موقوفات مرتبط، منابع مازاد برمصرف نیات موقوفات متصرفی، استفاده از منابع موقوفات مجهول المصرف، مشارکت متولیان موقوفات غیرمتصرفی، استفاده از ظرفیت مشارکت عمومی و خیرین و همچنین منابع قابل استفاده بقاع متبرکه تامین می شود.

وی دربخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید در جبهه‌های فرهنگی مدافع باشیم، گفت:  اطاعت از ولایت و  ارزش های دینی و الهی به عنوان مرزهای معنوی باید سرلوحه امور قرار دهیم .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان اینکه بسیج یک مبنای قرآنی ، حرکت و اندیشه‌ توحیدی است .اظهار داشت: بسیج محوری بودن مرز و محدودیت ندارد بلکه یک تفکر ، اندیشه‌ و حرکت الهی بوده که در سطح جهان برای تمام‌ ملت‌ها همانند چراغ هدایت است.

وی اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری را از اولویت‌های حوزه ادارای دانست و گفت: ما امروزه باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم که تأکید ایشان نیز بر مباحث فرهنگ و اقتصاد مقاومتی است و این دو مورد در کنار هم محقق می‌شوند چرا که به هم متصل هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز افزود: بسیج و پایگاه‌های بسیج در ادارات باید نخستین گروهی باشند که به خواست مقام معظم رهبری لبیک بگویند زیرا امروز مقام معظم رهبری «هل من‌الناصر» می‌طلبد و کوتاهی در برابر این خواسته، کوتاهی در برابر درخواست یاری سیدالشهدا(ع) است.

وی مسوولیت‌پذیری را از ویژگی‌های بسیج ادارات دانست و گفت: اگر مسوولیت‌پذیری نباشد هیچ مهمی در جامعه اتفاق نمی‌افتد و مسوولیت‌پذیری باید در میان اقشار مختلف جامعه نهادینه شود.

دشتکی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بحث اولویت‌های جامعه اظهار داشت: امروز از اولویت‌های جامعه این است که در هر حرکتی اول مفهوم‌سازی صحیح انجام شود که این مفهوم‌سازی در همه حرکات امام(ره) بود و در ابعاد دیگر ساختارسازی و اعمال سیاست‌های اجرایی از موارد پیروزی ما در بحث اقتصاد مقاومتی است.

این مسوول به فراگیری فرهنگ بسیجی در جامعه اشاره و بیان کرد: به برکت اسلام و تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری، در دفاع از کیان اسلام، قرآن، انقلاب و خون شهدا و در یک کلمه امر به معروف و نهی از منکر عموم مردم بسیجی هستند.

دشتکی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: امروز پیام معجزه‌آسای مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب برای آنان که اهل تشخیص هستند، نقشه راه شده چون ریشه کفر، استعمار، استکبارجهانی و صهیونیسم را هدف قرار داده و راه مبارزه با آن هم، بسیج‌عمومی و ترویج تفکر بسیجی است و وظیفه امروز بسیج در این حوزه از همه زمان‌ها مهم‌تر است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه البرز تصریح کرد: در طول تاریخ فراز و فرود بسیار است و امروز رویارویی حق و باطل به اوج خود رسیده است و هرچه جبهه حق پیش می‌رود جبهه باطل به همان مقدار عقب‌نشینی می‌کند و هیاهوهای جبهه باطل در موضوعات و زمان‌های مختلف نه از قدرت جبهه باطل، بلکه از قدرت جبهه حق به فرماندهی انقلاب اسلامی، وجود پربرکت مقام معظم رهبری و حضور عموم مردم در قالب بسیج است.

دشتکی گفت: همچنین امروز با الگو گرفتن از بسیج، جبهه مقاومت نیز شکل گرفته و ابرقدرت‌ها در برابر آن ناتوان هستند در نتیجه باید عوامل اقتدار بسیج تعمیق پیدا کند زیرا گسترش این مبانی فکری بسیج باعث مستحکم‌تر شدن جبهه مقاومت در برابر استکبارجهانی و زیاده‌خواهان خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =