ذوالنوری: باید به فکر امتیاز گیری از دشمن باشیم

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پهن کردن فرش قرمز برای رییس جمهوری جدید آمریکا هنوز زود است و باید به فکر امتیازگیری از دشمن باشیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حجت الاسلام «مجتبی ذوالنوری» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در تذکری شفاهی مدعی شد: انتخابات آمریکا هنوز تعیین تکلیف نشده ولی دولت درحال پهن کردن فرش قرمز برای دولت جدید آمریکا است و اگر این رویه ادامه یابد ممکن است دشمن موفق به امتیازگیری از جمهوری اسلامی شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه هیچ فردی در مجلس مخالف برداشتن تحریم‌ها نیست، تصریح کرد: نباید در روند مقابله با دشمن از موضع عجز رفتار کرد بلکه باید موضع قدرت را در برابر آمریکا پیش گرفت تا مردم متضرر نشوند.

اظهارات رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در حالی مطرح می شود که تصمیم گیری در این خصوص در سطوح عالی در کشور اتخاذ می شود. 

نماینده مردم قم با بیان اینکه دولت باید بر امتیازگیری از دشمن متمرکز شود، یادآور شد: نباید برابر دشمن از حقوق ملت عقب نشینی کرد و باید محکم برای دشمن ایستاد.

«علی نیکزاد» نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ذوالنوری عنوان کرد: حزب دمکرات‌ آمریکا در گذشته بیشترین تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی وضع کرد و باید طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب ملت ایران بیشتر مقاومت کنند.

«جبار کوچکی نژاد» نماینده مردم رشت نیز در تذکر شفاهی گفت: پیش از این و طبق مصوبه مجلس قرار بود که مبالغ تعیین شده در طرح معیشتی در کارت بانکی مردم نیازمند پرداخت شود ولی هنوز این مصوبه به دلیل ضعف دولت و مجلس عملیاتی نشده است.

وی در تذکری به ستاد ملی کرونا افزود: تعیین پایان تردد از ساعت ۲۱ شب در حالی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا وضع شده که بعضی از مردم مشکلاتی دارند و باید بعد از این ساعت آن را انجام دهند و نیاز است در این قانون تجدید نظر شود.

«حسین گودرزی» نماینده  مردم درود و ازنا نیز در تذکر شفاهی به وزرات نیرو درخواست کرد پروژه آب رسانی به ازنا تامین اعتبار و تکمیل شود.

وی در تذکر به وزارت آموزش و پرورش درخواست استخدام ۳۰۰ معلم که مراحل اداری آنها سپری شده ولی هنوزی اقدامی در این بار انجام نشده را داشت و در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد پروژه صنایع غذایی شهرستان درود نیز به سرانجام برسد.

حجت الاسلام «محمد موحد» در تذکری به «محمد باقر نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه و  همچنین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درخواست کرد عدالت برای رسیدگی به مردم و مناطق محروم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ لحاظ شود.

«محمد مولوی» نماینده مردم آبادان نیز در تذکری به «رضا اردکانیان» وزیر نیرو خواستار اقدام وزارت نیرو  برای بهبود شرایط آب و فاضلاب استان خوزستان شد.

وی ادامه داد: امروز خوزستان به منجلابی از فاضلاب تبدیل شده و لازم است به مشکلات این استان در زمینه توسعه شبکه فاضلاب اقدام شود تا در زمان بارندگی استان خوزستان دچار چالش نشود.

«غلامحسین رضوانی» نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر نیز در تذکری اظهار داشت: آمریکا تاکتیک مبتنی فریب را رو کرده است و باید مواظب باشیم جریان تحریف، نسل‌های آینده کشور را فریب ندهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha